ANKETLER
AKP devletinin Kürt sorununa yaklaşımındaki tüm siyasi ve askeri soykırım politikalarına rağmen BDP’nin meclise dönüş kararını nasıl yorumluyorsunuz?
01 Ekim 2011 Cumartesi Saat 03:37
Kürt sorunu konusunda Demokratik çözüme ve barışa bir şans daha tanıma anlamında doğru ve yerindedir. (51)
47.66 %
AKP’nin Kürt sorunun çözümü konusunda ciddi ve samimi bir adım atmamasından kaynaklı meclise dönüş kararı yanlıştır. (41)
38.32 %
Kürt sorunun demokratik çözüm sürecine evirilmesinde ne olumlu ne de olumsuz ciddi bir etki yaratmaz. (12)
11.21 %
Fikrim yok. (3)
2.80 %
gernas roni
BDP
BDP'nin meclise girmesini sadece Kürt sorununun kısmen de olsa barışçıl çözümü ve mecliste hiç olmazsa TC'nin Kürt halkına ve gerillalarına karşı uyguladığı vahşeti kendi yüzlerine haykırarak aynı zamanda AKP'ye yakın olan bazı Kürtlerin bunların gerçek yüzlerini görmelerini sağlamak, Ortadogu ve dünya kamuoyunu da bilgilendirmek için olumludur. Ancak ne AKP'ye ne de TC'ye asla güvenilmemelidir. Kendine, halkına güvenmeli ve kararlı olunmalıdir. Rolünü oynayamayacağını anladığı zamanda meclisten ayrılmak gerekir.
07 Kasım 2011 Pazartesi Saat 21:20
zerwan zerdest
son bir sans
BDP'nin meclise dönmesini tc devleti ve hükümetine karşı legal alanda kullanılması gereken bir adım olarak değerlendiriyorum. Ama hayaller dünyasında olmaması gereken rüyalar da görmemek gerek. Çünkü ha akp hükümeti demişsiniz, ha tc devleti veya herhangi başka bir tanımlama. Bu devlet/hükümet/vs. Kürtlerin haklarını minimal bir düzeyde tanımak istiyor. Bunu da cağımızda artık büyük katliamların mümkün olmadığını bildiğinden dolayı kendini zorlayarak yapmak durumunda. tc'ye güvenmemek gerek.....
04 Ekim 2011 Salı Saat 17:03
Diğer Anketler
Ulaş Arslan
VARLIĞI KORUMAK!

ARAMA

HARİTALAR

ULUSLASARASI DOGALGAZ BORU HATTI PROJELERI

SOSYAL MEDYA