ANKETLER
2011 Seçimlerindeki BDP ve CHP arasında yapılacak olası bir ittifakın sonuçları ne olur?
30 Kasım 2010 Salı Saat 08:24
Bütün sol demokratik kesimleri bu ittifak etrafında toplayarak AKP’yi zayıflatır (101)
38.40 %
BDP’yi zayıflatarak AKP ve CHP’ye hizmet eder (126)
47.91 %
Bu ittifakın Kürdistan ve Türkiye siyasetinde hiçbir etkisi olmaz (36)
13.69 %
ali seven
deneyimler
Hatırlanaca gibi SHP ile yapilan ittifaktan sonra tabanımızda büyük bir rahatsızlık yaşandı.Her ne kadar kopma nedeni olmasada, bazi kopmalar yaşandı. Nedeni oldukça basit, Kürtler 30 yıllık savaşın kazanımlarını legal burjuva partilerle birleşip veyahut ittifak yaparak darbe alırlar. Zaten egemen burjuvazi böylesi bir ittifaktan kazançlı çıkmayacağını varsaymazsa, bu ittifaka onay vermez! Görüşüm kesinlikle ittifak yapmamalıyız, ittifak olmalidir ancak BDP çatısı altında ikincisi Kürtlerle olmalidir.
23 Ocak 2011 Pazar Saat 00:37
Medi
AKPyi Kurdistan'da yoketmenin yolu:BDP halka özgürlük özerklik vaadediyor...Ya AKP
Biraz ulusal özellikleri seçimlerde öne çıkarmamız lazım,Kürtçe okullarda okutulmalı vs... Bunu pratiğe dökmeliyiz Kürt öğretmenler bunu gönüllü yapmalıdır. Okullarda öğrencilere öğretmeli, Kurdistanın Önderliğin tecrit koşulları vurgulanmalı,Dini çevrelerle temas sağlanmalıdır.
27 Aralık 2010 Pazartesi Saat 02:06
Bedirhan
Bizi zayıflatır...
Kabul edelim etmeyelim partimizin tabanı milliyetçi ve dini merkezine alan insanlardan oluşur. Biz 1990 yılı öncesinde CHP ye oy verirdik ama HEP kurulduktan sonra partimize oy vermeye başladık,günümüz koşulları çok farklı böyle bir şey olursa bizi zayıflatır ve marjinalleştirir.Eğer barajı indirilirse CHP ile birleşmeye gerek kalmaz.biz kurdistan partisiyiz türkiye partisi değiliz,çok defa türkiye partisi olmaya çalıştık ama olamadk.Seçimlerde sol argümanlar bizi zayıflatır millilik esas olmalıdır.
22 Aralık 2010 Çarşamba Saat 22:06
Tüm Yorumları Göster(5)
Diğer Anketler
Ulaş Arslan
VARLIĞI KORUMAK!

ARAMA

HARİTALAR

ULUSLASARASI DOGALGAZ BORU HATTI PROJELERI

SOSYAL MEDYA