18 Eylül 2016 Pazar Saat 12:21 // Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi
Antep başta olmak üzere Türkiye’de Aleviler DAİŞ tehdidi altında

Antep ve çevre illerde DAİŞ şüphesi ile gözaltına alınan yüzlerce DAİŞ çete üyesi kuvvetli suç unsuruna rağmen serbest bırakılıyor. Serbest bırakılan çete üyeleri güç alarak, demokrat, Alevi ve muhalifleri hedef almak üzere hazırlık yapıyor. Antep’te önceki akşam gözaltına alınan DAİŞ üyesinin üzerinde Alevi Kültür Dernekleri ve cemevinin farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları bulundu

Antep ve çevre illerde DAİŞ şüphesi ile gözaltına alınan yüzlerce DAİŞ çete üyesi kuvvetli suç unsuruna rağmen serbest bırakılıyor. Serbest bırakılan çete üyeleri güç alarak, demokrat, Alevi ve muhalifleri hedef almak üzere hazırlık yapıyor. Antep’te önceki akşam gözaltına alınan DAİŞ üyesinin üzerinde Alevi Kültür Dernekleri ve cemevinin farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları bulundu.

Antep’te 20 Ağustos’ta DAİŞ çetelerinin düzenlediği canlı bomba saldırısında 56 yurttaşın yaşamını yitirmesinin ardından Alevi Kültür Dernekleri hedefte. Antep’te gözaltına alınan DAİŞ çete üyesinin üzerinden ise Düztepe Mahallesi’nde içerisinde Alevi Kültür Dernekleri’nin de bulunduğu cemevinin ve bulunduğu bölgenin fotoğrafları bulunması dikkat çekti.

“DAİŞ’in Hedefindeyiz”

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Türkiye’nin her yerinde hedef halinde olduklarının farkında olduklarını bildiklerini ve bu konuda endişe taşıdıklarını aktardı.

Antep başta olmak üzere Türkiye ve Bakurê Kürdistan’da yaşayan Aleviler DAİŞ çetelerinin tehdidi altında. AKP çete polisleri ise bugüne kadar DAİŞ çete üyesi olma şüphesiyle gözaltına alınanları ya kısa sürede salıverdi ya da tutukladıklarına verilen cüzi cezalarla yalnızca kamuoyunun içini rahatlatma yöntemini tercih etti.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html