01 Ağustos 2016 Pazartesi Saat 10:06 // Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi
MİNBİC ASKERİ MECLİS SAVAŞÇILARININ KENTTE İLERLEYİŞİ SÜRÜYOR

Şehit Komutan Faysal Ebu Leyla Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, El- Şêx Eqîl mahallesine girdi. Öte yandan savaşçılar El-Izir mahallesinde de ilerleyişini sürdürüyor.

Şehit Komutan Faysal Ebu Leyla Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, El- Şêx Eqîl mahallesine girdi. Öte yandan savaşçılar El-Izir mahallesinde de ilerleyişini sürdürüyor

Çatışmalarda 20 Çete Öldürüldü

Minbic Askeri Meclisi savaşçıları ve DAIŞ çeteleri arasında çatışmalar devam ediyor. Savaşçılar Minbic’in güneybatısında yer alan 600 metre El-Şêx Eqîl ilerleyiş kat etti. Bölgede yaşanan çatışmalarda 20 çete öldürüldü. Savaşçıların mahalledeki ilerleyişi sürüyor.

El-Ezir mahallesinde ise Minbicli savaşçılar ve DAIŞ çeteleri arasında çatışmalar devam ediyor. Savaşçıların bu bölgedeki ilerleyişi tüm hızıyla devam ediyor

Savaşçılar Cib El-Neşame Köyünü Temizleyerek Özgürleştirdi

Dün akşam saat 19.30 dolaylarında Minbic’in günye kırsalında yer alan Cib El-Neşame köyünde DAIŞ çeteleri ve Minbicli savaşçılar arasında çatışma çıktı. Sabah saatlerine kadar devam eden çatışmalarda köy çetelerden temizlenerek özgürleştirildi.

Savaşçılar Köyde Arama Tarama Faaliyetleri Başlattı

Dün gece 3 yönden Minbic’de yaşanan çatışmalarda en az 32 çete öldürülmüş, bomba yüklü bir araç imha edilmiş, merkezde çetelerin 4 üssü imha edilmişti.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com