11 Şubat 2012 Cumartesi Saat 16:00 // Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi
CDK'den Komployu Protesto Çağrısı

Avrupa Kürt Toplum Koordinasyonu (CDK) ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın uluslararası bir komplo ile Kenya'dan kaçırılışının 14'üncü yıldönümü olan 15 Şubat'ta, başta Kürdistan olmak üzere dünyanın birçok yerindeki protesto eylemleri düzenleniyor.

Avrupa Kürt Toplum Koordinasyonu (CDK) ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”14. Yılında Strasburg da komployu protestoya değil 14. Yılında komployu bitirme” çağrısı yaptı.

1 Şubat 2012 tarihinde Cenevre’den 200’e yakın katılımla Strasburg’a doğru başlayan, “Özgürlük yürüyüşüne” dikkat çekilen CDK açıklamasında, “Bu yürüyüş sıradan bir yürüyüş değil bu Önderliğe, ülkeye ve özgürlüğe yürüyüştür. Zemheri ayazında özgürlük ateşini Kürdistan dağlarına ve ovalarına taşırma yürüyüşüdür. Her adımı, her nefesi özgürlüğe taşıyan kutsal bir yürüyüştür.” denildi.

Komplo ayı olarak adlandırılan Şubat'ın, komplonun sonlandırıldığı ay olması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada şöyle denildi:

“Değerli halkımız ve dostlarımızı da bu yürüyüşe güçlü bir biçimde katılım sağlamaya çağırıyoruz. 14. Yılında Strasburg da komployu protestoya değil 14. Yılında komployu bitirmek için, Önderliği özgürleştirmek için, Demokratik Özerk Özgür Kürdistanı inşa etmek için, gerillaya ulaşmak için katılım yapmaya çağırıyoruz. Gün hem katılma hem de herkesi katma günüdür. Yaşlısı, genci, kadını, kızı, delikanlısı, çocuğu kısacası tüm halkımızı ve dostlarımızı Strasburg yürüyüş ve mitingine katılmaya çağırıyoruz Soykırım ayı Şubat’ı komployu sonlandırmanın ayı yapmak için, kara günleri aydınlık ve özgürlük günleri yapmak için kesintisiz ve mutlak sonuç alan bir sürece dönüştürmek için herkesi eyleme, örgütlemeye ve mücadeleye davet ediyoruz. Tarihimizi kendimiz yazmak için, Önderlik, Örgüt, Gerilla, Halk ve Ülkeyi birleştirip kavuşturmak için seferber olalım, meydanları, alanları, okulları, camileri, cem evlerini, fabrikaları, atölyeleri kısacası yaşamın her alanını mücadele alanına dönüştürelim.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info