Uygur Sürgün Hükümeti’nden Gizli Ordu’ya! - 2
Haberler / 25 Şubat 2020 Salı Saat 20:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ – MİT, Emniyet İstihbaratı ve TSK ile koordineli olarak yürütülen paralel ordu örgütlenmesi faaliyetleri çerçevesinde, özellikle Rojava işgal saldırıları için Uygur ve Çeçenler’den oluşturulan ve M. Nurullah Çetin’in başında bulunduğu “Uygur Milli ordusu”nun Türk Vatandaşlığı verilerek örgütlendirildiği, bunların SMO olarak kamuoyuna lanse edilen ÖSO/DAİŞ/El Kaide çetelerinin bel kemiğini oluşturduğu açığa çıktı.

Lekolin.org olarak ulaştığımız bilgilere göre; kamuoyuna “Suriye Mili Ordusu” olarak tanıtılan çetelerin, AKP-MHP faşist rejimi ile birlikte Türkiye’de mevcut ordu dışında geçmişte Rusya’ya karşı savaşan, daha sonra mafyalaşan Çeçen savaşçılardan, Suriye’de savaşan El Kaide ve DAİŞ artıklarından ve başta Sedat Peker olmak üzere Türkiye’de mafyacılık yapan, her türlü gayri meşru iş yapan gruplardan, MHP-BBP gibi faşist yapılardan devşirilen kişi ve gruplardan Uygur milli ordusu oluşturularak, bu ordunun Suriye Milli ordusu olarak lanse edildiği öğrenildi.

Bu çete örgütlenmesinin MİT, Emniyet istihbarat ve ordu ile koordineli yürütüldüğü, fakat belgelere göre esas örgütleyici ve mafya gruplarının koordinatörünün Süleyman Soylu olduğu görülmektedir. Yine Sedat Peker’e bağlı ülkücü mafya gruplarının Girê Spî’de savaşa katılmalarını sağlayan, Soylu ile Sedat Peker arasındaki ilişki olduğu açığa çıktı.

 

“SMO” Çetelerinin Bel Kemiğini Uygur ve Çeçenler oluşturuyor

TC’nin Rojava’ya dönük barış pınarı soykırım hareketi başlayınca M. Nurullah Çetin Türkiye’de emrinde bulunan ve tamamı Çeçen ile Uygur mafya çetelerinden oluşan Uygur Milli ordusu ile Akçakale üzerinde işgal saldırısına katıldı. Türkiye’de emrinde bulunan askeri kuvvetler dışında ayrıca Suriye’de değişik şehirlerde bulunan Türkmen, Çeçen, Türkistan ve DAİŞ, Nusra, Ahrar Şarkiye gruplarını da MİT yetkilileri ile birlikte ikna ederek işgal hareketine dahil ettikleri öğrenildi.

Alınan bilgilere göre; bu gruplardan M. Nurullah Çetin’in başında bulunduğu Uygur ve Çeçenler, Suriye Milli Ordusu’nun bel kemiğini oluşturmuşlardır. Diğer gruplardan gelenlerden bir kısmı bu ordu bünyesine alınırken, bazıları ise yakıp-yıkma, yağma, tecavüz, insan kesme, kaos oluşturma amaçlı 10-15 kişilik gruplar biçiminde Rojava bölgesine sızdırılmışlardır.

                 

 

Türk Vatandaşlığı Verilerek Çete Örgütlenmesi Oluşturuldu

Elde edilen bilgilere göre, Türkiye'ye göç etmiş Suriyelilerden aşiret reisi, şêx vb. etkili kişilere Türk vatandaşlığı verilerek bu kişiler aracılığı ile Suriyeli Türkmen, Arap ve Çeçenlerden oluşan çete örgütlemesine gidildi. Etkili olan böylesi birçok kişi ve ailelerine Türkiye vatandaşlığı verilmiş, buna karşı bu kişiler kendi aşiretleri ve akrabalarında oluşan binlerce kişilik çete grupları oluşturmuşlardır. Bu çalışmayı M.N Çetin, MİT yetkilileri ve TSK özel kuvvet komutanlarının ortak yürüttükleri açığa çıktı. Belgelere göre Türk vatandaşlığına alınancak yaklaşık  2500 kişinin isim listeleri ve kimlik fotokopileri M.N Çetin tarafından toplanarak bizzat Süleyman Soylu’ya aktarılmıştır. Süleyman Soylu’nun gelen belgeler üzerine bu kişileri Türk vatandaşlığı ya da Türkiye'de geçici ikamet belgesi çıkarılma talimatı verdiği öğrenildi.

 Türk vatandaşlığına alınacak kişilerin isim listesi

1.

Rojava İşgal Saldırıları ve Suikast Planları

Rojava işgal saldırısı başladıktan sonra Çetin’in Mit ve TSK özel kuvvetlerle birlikte birçok yerin bombalanması, yakılması, yollar kesilerek sivillerin öldürülmesi, suikast ve sabotaj saldırılarını yönettiği, özelikle suikastlarda özel bir rol üstlendiği öğrenildi.