AKP iktidarı Çöküşe Gidiyor
Haberler / 19 Aralık 2019 Perşembe Saat 07:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - AKP iktidarında parti içi kriz ve boğuşmalar derinleşirken, 85 AKP’linin, Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi'ne geçmek için İl, ilçe ve Belde teşkilatlarının kurulmasını bekledikleri ortaya çıktı.

Eski Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifa edip Gelecek Partisi’ni kurmasıyla birlikte AKP’de istifaların başladığı ve istifaların günden güne artığı belirtilirken, 85 AKP’linin istifa etmek için ‘Gelecek Parti’sinin, il, ilçe ve belde teşkilatların kurulmasını bekledikleri bildirildi.

AKP iktidarında yaşanacak bu istifaların AKP’yi büyük bir ayrıştırma ve krizin içine sokacağı kaydedilirken, istifa edecek olan 85 AKP’linin içinde, AKP’li bakanlar, Milletvekilleri, il, ilçe ve Belde teşkilatlarının olduğu ifade ediliyor.

 

AKP’li il, ilçe ve belde teşkilatları istifaya hazırlanıyor

Önümüzdeki günlerde AKP’li beş ilçe belediye başkanının Gelecek Partisi'ne geçmesi beklenirken, Erdoğan'ın özellikle Davutoğlu ve Babacan grubunun "nasıl teşkilatlanabildiği" konusunda yakın çevresine çok yoğun baskı yaptığı, olası transferlerin önüne geçmek istediği belirtiliyor.

Erdoğan'ın yaşanacak istifaların önünü kesmek ve yeniden toparlamak için üst üste yaptığı toplantıların da sonuç vermediği, Yerel seçimlerin ardından ne partideki çatlaklara ne de ülke sorunlarına yönelik tatmin edici adımların atılmaması, AKP iktidarını giderek çöküşe sürüklediği ve bu gidişatın sonucunda parçalanmanın kaçınılmaz olduğu kaydediliyor.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA