Tutuklu İki MİT’çinin İfadelerinde Geçen Nuh Yılmaz Kimdir?
Kim Kimdir? / 13 Aralık 2019 Cuma Saat 14:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - HPG’nin tutukladığı iki MİT yöneticisinin ifadelerinde Nuh Yüksel olarak dile getirdikleri kişi gerçekte Nuh Yılmaz’dır. Muhtemelen isim benzerliğinden dolayı Yılmaz soyadı yerine, eski Ankara DGM savcısı Nuh Yüksel’in soyadını telaffuz etmektedirler. Haberlere konu olan kişi Nuh Yılmaz’dır. Peki kimdir bu Nuh Yılmaz?

HPG’nin tutukladığı iki MİT yöneticisinin ifadelerinde Nuh Yüksel olarak dile getirdikleri kişi gerçekte Nuh Yılmaz’dır. Muhtemelen isim benzerliğinden dolayı Yılmaz soyadı yerine,  eski Ankara DGM savcısı Nuh Yüksel’in soyadını telaffuz etmektedirler. Haberlere konu olan kişi Nuh Yılmaz’dır. Peki kimdir bu  Nuh Yılmaz?

Nuh Yılmaz: İlginç bir ulusalarası ilişki ağına sahip olan Nuh Yılmaz, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi Grafik-Tasarım bölümünde yapmıştır. Yüksek lisans sürecini tamamladıktan sonra Washington’daki George Mason Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Bölümü'ne devam etmiştir. Bir dönem Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmış, ABD ve Kanada’da üniversitelerde ders vermiştir.

 

SETA’nın Kuruculuğundan MİT Basın Müşavirliği’ne

Nuh Yılmaz  SETA Vakfı kurucularındadır. Aynı zamanda bir dönem SETA Vakfı’nin Washington kordinatörlüğünü yürütmüş ve sonraki dönemde Star gazetesi dış haber koordinatörlüğünü, Star gazetesi ve TV24 Washington temsilciliği gibi görevler  üstlenmiştir. Bu görevleri yürütürken bizzat Hakan Fidan tarafından MİT’e alınarak basın ve psokolojik harekat yürüten birimin başına getirilmiştir. Toplam dört yıl sürdürdüğü Basın Müşavirliği görevinden bilinmeyen bir nedenle ayrılmış, MİT bünyesinde başka bir göreve atanmıştır. Nuh Yılmaz’dan boşalan MİT Basın Müşavirliği’ne ise vekaleten Temel Yücel Öztürk atanmıştır.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.