AKP-MHP İktidarında Çatlaklar Büyüyor
Haberler / 10 Aralık 2019 Salı Saat 06:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - Faşist AKP-MHP iktidarı 31 Mart yerel seçiminde yaşadığı hazimetten sonra, Babacan ile Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaların ardından istifaların ardı arkası kesilmiyor. AKP’li Şenol’un istifasının ardından, Denizli ilçe örgütlerinden de peş peşe istifalar geldi.

Faşist AKP-MHP iktidarı 31 Mart yerel seçiminde yaşadığı hazimetin yanı sıra Eski Bakan Ali Babacan ile Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti girişimleri ile AKP’li Artvin İl Başkanı Şenol Alpaslan’ın istifasının ardından, Denizli ilçe örgütlerinden de peş peşe istifalar geldi.

AKP’li Artvin İl Başkanı Şenol Alpaslan’ın içinde bulunduğu ekonomik durumu gerekçe göstererek istifasının ardından, AKP Bozkurt İlçe Başkanı Tolga Yanal, Çivril İlçe Başkanı Mehmet Kale, Serinhisar İlçe Başkanı Ali Özcan ve Güney İlçe Başkanı Celal Özgülen de istifa etti.

 

‘Şubat’ta AKP’deki istifalar 20’yi bulacak’

AKP’li il başkanlarının yanı sıra birçok ilçe başkanı da 2020 Şubat’ında başlayacak kongreler öncesinde istifalarını verecekleri belirtiliyor. Kongreden sonra ise bu sayının daha çok artacağı gelen iddialar arasında.

Alınan bilgilere göre, AKP iktidarında istifalar bu hızla devam ederse, AKP iktidarı 2020’de dibe vuracak. Istifaya hazırlanan bir çok AKP’lilerin ise Davutoğlu ve Babacan’ın kuracağı yeni partiyi beklediği kaydedildi.

 

‘AKP’den günümüzdeki günlerde süpriz istifalar olacak’

31 Mart seçim yenilgisinin futurasını il ve ilçe başkanlarına kesen AKP iktidarın’da, Şimdiye kadar 9 il başkanı partiden istifasını verdi. Son olarak AKP’de geçtiğimiz ay Çanakkale, Kütahya, Manisa, Amasya, Siirt, Iğdır, Kırşehir ve Balıkesir il başkanları ve AKP Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam istifa etmişti. Sadece istifalar il ve ilçe başkanlarıyla sınırlı kalmayacağını önümüzdeki süreçte çok sayıda milletvekili ve bakanların da istifa edip Davutoğlu ve Babacan’ın partisine geçecekleri iddia ediliyor.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.