‘AKP içerisindeki istifalar Erdoğan’ın sonunu getirecek’
Haberler / 30 Kasım 2019 Cumartesi Saat 09:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - 17 yıldır iktidarda olan AKP iktidarının en zor dönemlerden geçtiğine dikkat çeken AKP’ye yakın yetkili bir isim, eski ekonomi bakanı Ali Babacan ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partilerinin resmen ilanının ardından yüzlerce AKP’li Belediye Meclis üyeleri ve Milletvekillerinin istafaya hazırlandığı iddiasında bulundu.

AKP’de ardı ardına gelen istifaların Erdoğan iktidarını büyük bir tehlikenin içine soktuğu ve Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun partilerinin resmen ilan etmesiyle yüzlerce AKP’li Belediye Meclis üyesi ve milletvekillerinin istifa edeceği belirtildi.

 

‘Erdoğan büyük korku içinde’

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ünde perde arkasında desteklediği Ali Babacan’ın kuracağı partinin kamuoyu önüne çıkmaya başlamasıyla birlikte AKP’de toplu istifaların yaşanabileceğini söyleyen yetkili, yaşanacak istifaların Erdoğan ve AKP’de büyük bir endişe ve korkuya neden olduğunu belirtti.

Babacan'ın yanı sıra, Ahmet Davutoğlu'nun da kurma hazırlıklarını sürdürdüğü siyasi partinin de özellikle AKP il, ilçe teşkilatlarından önemli kopmalara neden olabileceğini kaydeden yetkili, AKP'den peş peşe gerçekleşen istifaların iktidar partisini bir çok belediyede azınlık duruma düşürme riskini de beraberinde getirdiğini dile getirdi.

 

‘Erdoğan talimatlarla AKP’yi kurtarmaya çalışıyor’

AKP'den istifa eden Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun tutumunun parti içinde ve kamuoyunda büyük ses getirdiğini söyleyen yetkili,  bu istifanın ardından, uzun yıllar AKP'de hizmet etmiş eski il başkanı, milletvekili ve Erdoğan'a yakın isimlerin partiden uzaklaştığına vurgu yaptı.

Ayrıca, AKP iktidarı içinde yaşanan istifaların ardından Erdoğan'ın istifaların ve kopmaların önüne geçebilmek için sürekli toplantı yaptığı, sürekli tedirgin ve korku içinde olduğunu belirtti.

 

‘AKP bitmişliğin huzursuzluğunu yaşıyor’

Erdoğan’ın yaşanacak istifaların önüne geçebilmek için bütün il, ilçe teşkilatlarına talimat gönderdiğini ifade eden yetkili, “AKP’li bakan ve Milletvekillerinin de büyük bir huzursuzluk içende olduğu herkes tarafından görülüyor. Daha önce yaşanan istifaların AKP iktidarı ve Erdoğan’ın sonunu getireceği deaçıkça ortadadır” dedi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): AKP  istifa  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA