Erdoğan'ın DAİŞ Çetelerini Korumak İçin Somali ve Katar’a Gönderdiği Ortaya Çıktı!
Haberler / 12 Kasım 2019 Salı Saat 05:15
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik düzenlediği işgal saldırıları devam ederken Erdoğan’ın işgalde yaralanan ve Türkiye’de deşifre olan çeteleri korumak için Somali ve Katar’a gönderdiği bilgisine ulaşıldı.

İşgalci Türk devleti, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik düzenlediği işgal saldırılarında yaralanan çeteleri önce Mardin, Hatay ve Urfa hastanelerine götürdüğü, buradan da MİT’in kurduğu özel bir ekiple Somali ve Katar’a aktardığı öğrenildi.

Türk devleti, Somali ve Katar’daki askeri üslerinde 2014‘ten bu yana gizli bir şekilde başlattığı eğit-donat projesi kapsamında değişik isimler ve maskerler altında yetiştirdiği çetelere silah ve cephane sağlıyor. Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik düzenlediği işgal saldırılarında yaralanan ve Türkiye ‘de son günlerde belgelerle deşifre olan çeteleri de Katar ve Somali’deki askeri üslere aktardığı gelen bilgiler arasında.

 

Akar ve Fidan Sık Sık Bölgede

İşgalci Türk devleti, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik düzenlediği işgal saldırılarında yaralanan çeteleri resmi araçlarla önce bölgedeki hastanelere sevk ettiği, daha sonra MİT’e bağlı bir birimin çeteleri hastanelerden alarak koordineli bir şekilde Katar ve Somali’deki üslere götürdüğü bilgisine ulaşıldı. Ayrıca MİT Müşteşarı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’ında sık sık bölgeye geldiği belirtildi.

 

Türk Devleti-DAİŞ Ortaklığı Dünya Basınında

Öte yandan dünya terör listelerinde yer alan bu gruplarla Türk devletinin ilişkileri, Suriye krizinin başlamasından bu yana DAİŞ ve Cebhet El-Nusra gibi cihadist çete gruplarına desteği belgeleriyle defalarca ortaya konuldu.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik eski adı ÖSO, şimdiki ismi ‘Suriye Milli Ordusu’ (SMO) olan gruplar ile başlattığı operasyonda yer alan DAİŞ çetelerinin isim listesine ulaşıldı. Bölgede haber yapan ANHA, SMO üniformalı 76 DAİŞ çetesinin isimleri, özgeçmişleri ve şu an neler yaptıkları gibi detaylı bilgileri paylaştı. Listede ABD’li doktor Kassig’in kafasını kesip Youtube’da yayınlayan Sofyan El Qişhim ve Kürt Siyasetçi Hevrin Xalef’i katleden Ebu Sedam El Ensari de bulunuyor.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): Erdogan  DAIS  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.