İsrail’den Erdoğan’a: Sonun Saddam gibi olacak!
Haberler / 13 Ekim 2019 Pazar Saat 11:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - İsrail’in başkenti Telaviv’de bulunan Türk konsolosluğu önünde toplanan yüzlerce İsrail’li Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı işgal operasyonana tepki gösterdi.

Telaviv’de Türk konsolosluğu önünde toplanan yüzlerce İsrail’li, Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı işgal operasyona tepki göstererek, Kürt halkının yanında olduklarını haykırdı.

 

“Terörist Türkiye” sloganları atıldı 

Telaviv Türk konsolosluğu önünde toplanan yüzlerce kişi, Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı isgal operasyonunun Kürtlere yönelik başlatılan katliam operasyonu olduğunu ve bütün dünyanın bu katliamın önünde durması gerektiği açıklamaları yapıldığı kaydedildi. İsrail’liler Kürtlerin direnişlerini desteklediklerini ve Kürt halkının yanında olduklarını ifade ettiler.

İşgale karşı Telaviv’de toplanan yüzlerce kişi, “Terörist Türkiye”, “Katil Erdoğan”, “Senin de sonunun Saddam gibi olacak” sloğanları atarak tepkilerini ortaya koydukları ifade edildi.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA