Kelhorlar Türk işgaline karşı QSD’nin yanında yer alacak
Haberler / 13 Ekim 2019 Pazar Saat 09:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik işgal saldırısına karşı Özerk Yönetim’in ilan ettiği seferberlik kapsamında İran’nın Kırmanşah bölgesinde bulunan ve sayıları 3 milyondan fazla olan Kelhorlar Cenga Rojava direnişine katılacaklarını açıkladı.

Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik işgal saldırısına karşı Özerk Yönetim’in ilan ettiği seferberlik kapsamında, İran’ın Kırmanşah bölgesinde bulunan ve yüzlerce aşiretten oluşan sayıları 3 milyondan fazla olan Kelhorlar QSD’nin yanında yer alarak Türk işgaline karşı savaşacaklarını belirtti.

 

‘Türk işgaline karşı Kürtlerin birlik olma zamanı’

Kelhorların Türk devletinin işgaline ve katliamlarına sesiz kalmayacaklarını, bunun için QSD’nin yanında yer alarak savaşmaya hazır oldukları belirtilirken, Kürtlerin Türk devleti olmak üzere tüm işgalci güçlere karşı birlik olma zamanı geldiğini ve bu temelde tüm silahlı güçleriyle savaşa katılacaklarını ifade ettikleri bildirildi.

Bütün silahlı güçleriyle QSD’nin yanında yer alarak savaşmaya hazır olduklarını ve dört parça Kürdistan’da bulunan Kürtlerin direnişe geçerek Türk işgaline karşı savaşması gerektiğini vurguladıklarını söyledi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Kelhorlar  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA