TC’nin DAİŞ çetelerini kurtarma operasyonu!
Haberler / 10 Ekim 2019 Perşembe Saat 13:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ-AKP-MHP faşist iktidarın Kürtlere ve kazanımlarına karşı kullandığı El Nusra ve ÖSO olarak adlandırdıkları çete grupları içinde daha önceden Daiş çeteleri olduğu ortaya çıktı.

Fırat’ın Doğusu’na 9 Ekim’de başlatılan ve halkların kazanımlarına hedef alan işgal saldırıları sürerken, TC’nin kullandığı El Nusra ve ÖSO olarak adlandırdıkları çete grupları içinde daha önceden DAİŞ çeteleri olduğu ortaya çıktı.

TSK’da baş gösteren güvensizlik nedeniyle asker yerine çeteler öne süren AKP-MHP faşist iktidarın Öso olarak adlandırdığı ve yerli milli kılaflar uydurak sahaya sürdüğü çete grupların içinde daha önce DAİŞ çetelerinin olduğu ortaya çıktı.

 

işgal operasyonunda DAİŞ çeteleri

Rojava halklarının QSD öncülüğünde işgal saldırılarına karşı direnişi sürerken alınan bilgilere göre işgalde kullanılan çeteler, daha önce İdlib, Ezaz ve Cerablus kaçan ve daha sonra TC’ ye sığınan DAİŞ çeteleri olduğu bilgisine ulaşıldı.Hatay ve Urfa askeri kamplarda özel olarak eğitime tabi tutulan çeteler,  özel donatılarak şimdi öso adı altında toplanarak işgal operasyonunda kullanılıyor. Nusra, Ceyş El İslam, Firqet El Hemze ve Cephe El Şamiye gibi çete grupların adı altında kardeşlerini kurtarmaya gelen DAİŞ çetelerinin gerçek isimleri şöyle;

 

Amer Suleiman al-Abdullah

Adnan Suleiman al-Selam

İsmail Saleh al-Faihan

Thamer Nawaf al-Dahas

Mejhem Nawaf al-Dahas

Milhem Nawaf al-Dahas

Anwar İbrahim al-Jabbu

Omar Abu Abdullahi

Hamed al-Hilu İbn Majd al-din

Abu Omar’

Khader Jamal al-Obeid al-Furani

Abu Amir al-Diri

Mahran Khalaf al-Sufi

Yousef Ali Meryamini

Hussain Ahmed Dakhmli Abu Jarieh

Ali Khudair

Rabi Khafajah

Ahmad Muhammed Shabu

 

Askere Güvensizlik ve Sayı Yetersizliğinden, Çeteler Öne Sürülüyor

Kürdistan Özgürlük Hareketi’ne karşı 2 cephede ve QSD güçlerine karşı da sınır boyu çatışmalar içerisine giren Türk Ordusu’nda asker sıkıntısı yaşanıyor. Cephede savaşabilecek asker sayısının yetersiz olması ve Tayip Erdoğan’ın kendi askerine karşılık duyduğu güvensizlik nedeniyle sıcak savaşın yaşandığı cephelere asker takviyesi yapamayan Türk Ordusu bu açığını çeteler ile kapatmak istiyor. Ülkesinde mülteci konumunda bulunan Suriye’liler ve QSD ile olan savaşta yenilerek Türkiye’ye kaçan DAİŞ ve ÖSO çetelerini askeri kamplara toplayıp eğiten Türk Ordusu, bu çeteleri QSD ile savaşılan cephelere gönderiyor.

 

Mülteciler Askeri Kamplarda Eğitilip Savaştırılıyor

Sayı ve nitelik olarak çöken Türk Ordusu, Suriye’deki savaştan kaçan sivilleri tehdit, şantaj ve para karşılığı kamplara toplayıp askeri eğitimden geçiriyor. Askeri eğitimden geçirilen bu göçmenler, DAİŞ ve ÖSO çetelerinden oluşan birimlere takviye edilip savaş cephelerine gönderiliyor.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.