Efrînlilerden Rus yardım konvoyuna tepki: Sadaka değil Efrîn’i istiyoruz
Haberler / 17 Eylül 2019 Salı Saat 11:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞEHBA - İşgalci Türk devleti ve çetelerinin Efrîn işgali nedeniyle topraklarını terk etmek zorunda kalan Efrînliler, Rusya'ya ait bir yardım konvoyuna tepki göstererek Efrin işgalini hatırlattı. Halk Rusları protesto ederek yardımı kabul etmedi.

Rus askeri arabaları eşliğindeki konvoy, Şehba’nın Wehşi köyünde, Efrînlilere erzak dağıtımı yapmak istedi. Ancak halk, Rus ve Suriye rejimine ait araçların etrafında toplanarak, protesto eyleminde bulundu. Tepki gösteren Efrînli bir anne de; “Aç değiliz,  hiçbir şey istemiyoruz, biz Efrîn’i sitiyoruz. Erdoğan’ın ne işi var Efrîn’de?” dedi.

Efrînli mülteciler, ‘Efrîn, Efrîn’, ‘Sadaka değil, Efrîn’i istiyoruz” şeklinde sloganlar atarak, konvoyu alandan uzaklaştırdı.

Efrîn halkı, Efrîn işgalinde Rusya’nın sorumluluğunu hatırlatarak, “Şimdi de bize sadaka vererek kandırmaya çalışıyorlar” diye tepki gösterdi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Efrin  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA