Kontralar Devrede!
Haberler / 02 Eylül 2019 Pazartesi Saat 15:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - Şırnak’ta askeri operasyonların sürekli düzenlendiği Cudi dağı ve Besta bölgesinin kimi alanlarında, 90’lı yıllarda adları birçok faili meçhul cinayete karışan “Hançer” ve “Bayrak” timlerinin Diyarbakır, Mardin ve Siirt’te de HPG kıyafetleri giyerek dolaşmaya başladığı belirtildi.

Kürdistan kentlerinde yeniden faaliyete geçirilen Hançer ve Bayrak Timleri’nin Siirt, Amed ve Mardin’de harekete geçtiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre Kontrgerilanın versiyonu olan Hançer ve Bayrak Timleri, gittikleri alanlarda HPG kıyafetleri giyerek köylerde ve özellikle yurtsever aileleri hedefine aldığı öğrenildi.

Şırnak’a bağlı köylerde HPG kıyafetleri giyerek dolaşmaya başladıkları yerel halk tarafından görülen Hançer Timi üyelerinin Şırnak’tan sonra Amed, Mardin ve Siirt’te de dolaşmaya başladığı bildirildi.

90’ların Kontrgerilası olan Hançer ve Bayrak Timlerinin faliyetleri arasında Kürdistan’da yürütülen operasyonlara katılmanın yanı sıra, gençleri ajanlaştırarak düşürmeye çalıştıkları, kadınları funuşa sürükleme gibi faliyetleri de yürüttükleri gelen bilgiler arasında.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): hancer  timi  kontrgerilla  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.