MİT ve Parastın’ın Büyük Oyunu!
Haberler / 13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 21:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BRADOST- Alınan bilgilere göre 14.07.2019 tarihinde KDP ve MİT öncülüğünde Biradost’a bağlı Sidekan nahiyesinde saat 14:00 saatlerinde bir yürüyüş gerçekleşecek. Bu gösteri PKK ve Doğu Kürdistan güçlerinin Biradost’taki varlığına karşı olup, asayiş, peşmerge ile KDP üyelerinin öncülüğünde gerçekleşecek.

PKK’nin Güney Kürdistan’daki varlığı bahane edilerek sivil katliamlar gerçekleştiren ve işgal opoerasyonları ile Güney topraklarını kuşatmaya almaya çalışan işgalci Türk devletine desteği ile bilinen KDP’nin, yarın öğlen saatlerinde Sidekan’da PKK ve Doğu Kürdistan güçlerine karşı bir gösteri düzenleyeceği öğrenildi.

 

MİT-KDP İŞBİRLİĞİ TESCİLLENDİ

Türk devleti ile işbirliği yapan KDP’nin bölge halkını PKK ile karşı karşıya getirmeye çalışmaları sonucu Sidekan’da gerçekleşecek gösterinin MİT ile KDP istihbaratı Parastin tarafından örgütlendirildiği ve bölge halkının da PKK varlığına karşı gösteriye katılmaları istendiği gelen bilgiler arasında. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, KDP’li yetkililer halkın PKK ve Doğu Kürdistan güçlerine karşı tutum almalarını ve eylem yapmalarını istediği belirtildi.

 

SİDEKAN HALKI GÖSTERİYE KATILMAYI REDDETTİ

MİT ile KDP’nin birlikte örgütlediği bu gösterinin saat 14:00 sularında Asayiş, peşmerge ile KDP üyelerinin katılımıyla gerçekleşeceği öğrenildi. Ancak bölge halkının bu gösteriye tepki gösterdiği ve katılmayı reddettiği öğrenildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, KDP’nin tüm ikna çabalarına rağmen bölge halkı PKK ve Doğu Kürdistan güçlerine karşı olmadıklarını, aksine kendilerini savunan güçler olduklarını ve işgalci konumunda olan gücün Türk devleti olduğunu belirtti.

 

“PKK YILLARDIR SİDEKAN HALKINI SAVUNUYOR”

Bölge halkının, “Eğer PKK olmasaydı bizi kim savunacaktı? Şimdiye kadar topraklarımızı işgalcilerden savunan ve bizi koruyan gerillalardır. Bizler her yıl yaylaya çıktığımızda PKK dışında hiçbir güç bize sahip çıkmadı. Sizin (KDP) yaptığınız ihanettir ve biz bu ihanete ortak olmayacağız. Bu yaptıklarınızdan utanmalısınız. Esas karşı çıkmanız gereken Kürt düşmanı olan Türk devletidir.” dedikleri belirtildi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): MIT  ve  Parastin  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.