Dikkat çeken iddia: Karayılan’dan Mesut ve Neçirvan Barzani’ye Mekup!
Haberler / 13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 07:54
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ- Bir internet sitesi olan Botin News’in yayınladığı habere göre, PKK Yürütme Komitesi Üyesi ve Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan’ın Mesut ve Neçirvan Barzani’ye iki mektup gönderdiği iddia edildi. İddiaya göre mektupta KDP üyesi olan 4 ajanın tutuklanarak PKK zindanlarında tutulduğu ve birçok gerillanın şehadetinde rol oynadıklarını itiraf ettiklerini bildirildi.

Türk devletinin Güney Kürdistan’a yönelik başlattığı işgal operasyonlarının KDP ve TC işbiriliği doğrultusunda yapıldığını belirten Botin News, PKK Yürütme Komitesi Üyesi ve Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan’ın Federal Kürdistan yönetimi başta olmak üzere, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Eski Başbakanı Mesut Barzani ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani’ye iki ayrı mektup gönderildiğini belirtti.

 

Karayılan’dan KDP’ye Mektup

İddiaya göre, Karayılan tarafından Kürdistan Bölgesel yönetimi eski Başkanı Mesut Barzani ve  Federal Kürdistan Bölgesel yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’ye gönderilen mektupta, KDP’nin 4 üyesinin ajanlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak PKK Zindanlarında tutulmakta olduğunu ve  Tutuklanan bu 4 ajanın birçok gerilanın şahadetlerinde parmakları olduğunu itiraf ettiklerinin ortaya çıktığı belirtildi.

 

“Gerillalar Neçirvan ve Mesut Barzani’nin Bilgisi Dahilinde Vuruldu”

Haberde, Karayılan tarafından yazılan mektupta: KDP’nin dört üyesi ajanlık yaptığı için tutukladık. Bu ajanların bir çok gerilanın şahadetlerinde parmakları var. Yaşanan şahadetlerin Neçirvan ve Mesut Barzani’nin denetimde yaptıklarını ittiraf ettiler. Ajanlar, Gerillaya ve Başur’a yönelik yapılan  işgal operasyonlarının KDP ve TC işbirilğiyle yapıldığını söylediler. İtirafta bulunan ajanlar, “Gerilaya dönük gerçekleştirdiğimiz şahadetlerden Neçirvan ve Mesut Barzani ve TC’nin haberleri vardı. Onların verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ediyorduk. Ortak çalışıyorduk ve Ortak operasyonlar yapıyorduk”  dedikleri iddia edildi.

Haberde iddia edilen mektupta, Murat Karayılan’nın KDP ve TC’nin ortaklaşa yaptığı bu operasyonların çok tehlikeli olduğunu söylediği, mektuba KDP’nin cevap vermeleri gerektiği söylendi.

 

‘KDP Ajanlarını Doğruladı’

İddiaya göre gönderilen mektuba cevap veren Mesut Barzani ve Neçirvan Barzani, “Doğrudur tutuklanan dört ajan KDP’lidir bizim üyemizdirler. Ancak ajanlık Mele Mustafa Barzani’nin prensiplerine aykırıdır. Eğer ajanlık yapmışlarsa kendi başlarına yapmışlardır.  Bu dört kişinin yaptıkları ajanlıktan KDP yönetiminin haberi yoktur. KDP yönetimi ajanlık faliyetlerinden habersizdir” şeklinde cevap verildiği söylendi.

İddiaya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Karayilan  dan  Mesut  ve  Necirvan  Barzani  ye  Mekup  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.