Saray’da Asker-Polis ve AKP yapımı ‘Organize İşler’
Haberler / 01 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 06:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VAN - Van’ın Saray İlçesinde Asker, polis ve AKP’lilerin bulunduğu organize çete İran’dan Türkiye’ye sigara, uyuşturucu ve silahları, tüm güvenlik kontrollerinin saatlerini jandarmanın belirlediği Van-Saray güzergahından içeri soktukları bilgisine ulaşıldı.

Emniyet, jandarma ve AKP eski Van Milletvekili Fatih Çifçi’nin de ortağı olduğu bir şebekenin kaçak sigara, uyuşturucu- silah ve ambalajlı birçok malzemeyi İran’dan, tüm güvenlik kontrollerinin saatlerini jandarmanın belirlediği Van-Saray güzergahından içeri soktukları bilgisine ulaşıldı.  Aynı zamanda eski AKP Van Milletvekili Fatih Çiftçi tarafından sınır kapılarının denetlendiği ve yapılan faaliyetlerin bilgisi dışında yapılmadığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre Van’ın Saray İlçesinde tüm güvenlik kontrollerinin saatlerinin belirleyen Jandarma, ardından bu saatleri Emniyet mensuplarına bildiriyor. Jandarmanın belirlediği bu uygulamalar günde 3 defa ve iki saatliğine ayarlanıyor. Jandarmanın belirlediği saatlerin dışına çıkmayan Emniyet, AKP eski Van Milletvekili Fatih Çiftçi’nin başında bulunduğu çeteye söz konusu saatleri bildiriyor. Jandarmanın alanı olduğu halde gece 12.00’den sonra polis uygulama yapıyor.

 

ÇİFTÇİ’NİN ÇETESİNE YASA DIŞI GEÇİŞ İZNİ

Söz konusu saatler arasında AKP’li Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’nin ortağı olduğu gruplar, İran’dan Türkiye’ye istediklerini sokabiliyor. Çiftçi’de sık sık söz konusu bölgeleri ziyaret ederek ‘Denetlemede’ bulunuyor. Yapılan her şey Çiftçi’nin isteği ve bilgisi dahilinde yapılıyor. Çiftçi ekibine ait araçlar herhangi bir uygulamaya tabi tutulmuyor ve kaçak sigara, uyuşturucu- silah ve ambalajlı birçok malzemeyi İran’dan kolaylıkla Türkiye’ye sokuyor. Yasa dışı yollardan Türkiye’ye sokulan  bu malzemeler Van merkezde bulunan büyük bir depoda saklanıyor.

 

ASKERİ ARAMA NOKTALARINA 1000-5000 TL ARASINDA RÜŞVET

Ayrıca 12. 00 saatlerinde Saray İlçesi istikametinden Van merkeze  doğru her hangi bir uygulamaya tabi tutulmadan transit geçiş yapan bu araçlar Saray-Özalp-Erçek –Van jandarmadaki rütbeli kişilere her geçişinde bu güzergâhtaki kontrol noktaların her birine Bin ile 5 bin (1000-5000) TL arasında rüşvet verildiği belirtildi.

 

ÇİFTÇİ’NİN YOLSUZLUK SİCİLİ KABARIK

AKP’nin Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çitfçi, 2009 yılına kadar Erciş Belediye Başkanlığı yaptı, ardından 2011’de AKP Van Milletvekili olarak TBMM’ye giden Çiftçi’nin Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı yolsuzluklar Müfettiş ve Sayıştay raporlarına yansımıştı.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): fatih  ciftci  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.