Batman’da Avukat ve Gardiyanlar Dinlenmeye Alındı!
Haberler / 29 Haziran 2019 Cumartesi Saat 10:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BATMAN- Batman’da aralarında Batman Barosundan avukatların ve Batman Cezaevinde görevli gardiyanların olduğu 40 kişilik bir listenin telefonlarının dinlenmesi için Batman Hakimliğine talep dilekçesi gönderildiği, avukat ve gardiyanların teknik takibe alınarak bütün konuşmalarının dinleceği ve bu doğrultuda işlem yapılacağı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, 26.04.2019 tarihinde Batman Hakimliğine gönderilen bir talep dilekçesinde aralarında Batman barosundan avukatlar ve Cezaevinde görevli gardiyanlarında olduğu 40 kişilik bir liste verilerek telefon dinlemesi talebinde bulunulduğu belirtildi.

Gelen bilgiler arasında, Batman barosundan avukatların ve Batman Cezaevinde görev yapan gardiyanların telefonların dinlenmesiyle birlikte, avukat ve gardiyanların teknik takibe alınarak bütün konuşmalarının dinleceği ve bu doğrultuda işlem yapılacağı öğrenildi. Yine devletin bütün kamu kuruluşlarında çalışanlarının da dinlenmeye alınacağı da kaydedildi.

 

‘Kimi kime şikayet edeceksin?’

Güvenlik gerekçesiyle adının açıklanmasını istemeyen bir gardiyan, öyle bir dilekçe verildiğinden haberdar olmadıklarını ancak devletin bütün kamu kuruluşlarında çalışan memur ve işçilerin dinlendiğine dair iddiaların hep olduğunu söyledi.

Bu dilekçenin hangi gerekçe ve kim tarafından verildiğini bilmediklerini, ancak yapılan bu telefon dinlenmelerinin hukuksuz olduğunu vurgulayan gardiyan; “Kimi kime şikayet edeceğiz. Devlet istediği her şeyi yapma hakkını kendinde görüyor. Hukukun olmadığı bir ülkede herkes kendinde o hakkı bulmaya başlıyor” dedi.

 

İktidarın Talimatıyla Dinlemeler Yapılıyor

Usulsüz telefon dinlenmeleri ve hukuksuzca yapılan teknik takipler sonucunda şu anda binlerce insanın mahkemelerde yargılandığı dile getirildi. Yargının tek adam rejiminin vasayetinde olduğu Türkiye’de istenilen veya iktidara muhalif olan kesim ve yurttaşların telefonları iktidarın talimatlarıyla dinlenmeye alındığı belirtildi. Buna göre, telefon dinlenmeleri suç unsuru gösterilerek, yıllara dayanan cezalar kesiliyor.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): Batman  da  Avukat  ve  Gardiyanlar  Dinlenmeye  Alindi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.