TSK'da “Cadı Avı Operasyonu”
Haberler / 27 Haziran 2019 Perşembe Saat 10:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ- Türk Silahlı kuvvetleri mensuplarına ilişkin üç yıl önce başlayan cadı avı operasyonları devam ederken çok sayıda asker ve polisin fuhuş operasyonlarında adının geçtiği öğrenildi. Bingöl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonda işyerleri ve dükkanlar üzerinden insan ticareti ve fuhuş yaptırdıkları tespit edilen çeteye yönelik aralarında asker ve polislerinde bulunduğu en az 30 kişi gözaltına alındı.

İzmir ve Kocaeli merkezli düzenlenen “Cadı Avı” operasyonları kapsamında iki ayrı operasyonda çok sayıda askeri personel gözaltına alındı. Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında; aktif görevdeki 2 üstteğmen, 18 astsubay ve 2 uzman çavuş, kanun hükmü kararname(KHK) ile meslekten ihraç edilen 1 üstteğmen, 1 teğmen, 3 astsubay, 1 sözleşme fesli üsteğmen, 2 emekli astsubay ve hakkında teşhis veya ifade bulunan askeri okuldan ilişiği kesilmiş 4 öğrenci, deniz kuvvetlerinde görevliyken açığa alınmış 1 teğmen ve 1 astsubay  da bulunuyor.

 

Asker ve Polislere Fuhuş Operasyonu

TSK içerisinde süren operasyonlar devam ederken, Bingöl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan fuhuş ve şantaj operasyonunda da 31 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında asker ve polisin de olduğu 31 şüpheliden iki adet el bombası, biri kitap arasında ikisi gizli sekiz kamera ve 11 adet silahla birlikte çok sayıda malzeme ele geçirildiği belirtildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada Cinayet-Gasp-Ahlak Büro Amirliği tarafından beş ay süresince yapılan çalışmalar sonucu G.B. isimli kadın ile F.K'nin liderliğinde, sekiz kadından oluşan 'suç örgütünün' çok sayıda kişinin video görüntülerini aldığı ileri sürüldü.

 

Gizli Kamera Görüntüleriyle Şantaj yapıldı

Ayrıca 'fuhuş çetesinin' gizli kamera görüntülerini kullanarak ve 'hamilelik şantajı' yaparak ilişkiye girdikleri kişilerden yüklü miktarda para istendiği belirtildi . Bingöl Haber'in aktardığı bilgilere göre ise gözaltına alınanlar arasında asker ve polislerin de bulunduğu belirtilirken, suçlamalarda "fuhşa teşvik, aracılık veya zorlama olayları" yer aldığı ifade edildi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.