Güney Kürdistan Özsavunma Güçleri Kuruluşunu İlan Etti
Haberler / 27 Haziran 2019 Perşembe Saat 10:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney Kurdistan Özsavunma Güçleri düzenledikleri askeri törenle kuruluşunu ilan etti. Basın açıklaması eşliğinde düzenledikleri törende; ''Güney Kürdistan'daki işgalci güçler hedefimiz olacaktır'' denildi.

Özsavunma Güçleri'nin bir komutanı tarafından okunan açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Güney Kürdistan'ın Cênakok ilçesinde Araplaştırma, talan, öldürme ve kaçırma olayları başlamış bulunmaktadır. Her zaman Yeni Osmanlı bütün Kürdistan üzerine, özellikle de Bradost, Kerkük ve Behdinan üzerine işgal yöneliminde bulunmuştur. Ne yazık ki Güney Kürdistanlı bazı güçler de bu işgalin ortağı konumundalar. Kültürel ve sanatsal, ekonomik ve cografik talana karşı herhangi bir duruş sergilememekteler.''

 

'İşgalci Güçler Hedefimizde Olacak'

Açıklamanın devamında, Güney Kürdistan yönetiminin, işgal karşısında sessiz kaldığı için, Güney Kürdistan Özsavunma Güçleri'nin kurulduğu vurgulandı. Türk devletinin Güney Kürdistan'daki varlığının Güney Kürdistan Özsavunma Güçleri'nin hedefi olacağı belirtildi. 

Peşmerge güçlerine, Güney'deki siyasi güçlere de seslenilen açıklamada; "işgalcileri hep beraber Kürdistan'dan temizleyelim" çağrısı yapıldı.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html


TAGS(ETIKETLER): Guney  Kurdistan  Ozsavunma  Gucleri  Kurulusunu  Ilan  Etti  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA