SON DAKİKA- Zaxo’da Türk Askerlerine Darbe: 20 Ölü!!
Haberler / 09 Haziran 2019 Pazar Saat 12:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZAXO-Türk devletinin Duhok’un Zaxo ilçesinde bulunan askeri üssüne eylem düzenlendi. Güney Kurdistan Özsavunma güçlerinin üstlendiği eylemde 20 askerin öldüğü bilgisine ulaşıldı.

Türk devletinin Duhok’un Zaxo ilçesinde bulunan askeri üssüne eylem düzenlendi. Güney Kurdistan Özsavunma güçlerinin üstlendiği eylemde 20 askerin öldüğü bilgisine ulaşıldı.

Günlerdir  Xakurkê’de süren işgal operasyonlarında ağır darbe alan Türk askerlerinin Duhok’un Zaxo ilçesinde bulunan askeri üssüne yönelik eylem gerçekleştirildiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre yapılan eylemde 20 asker öldürüldü. Eylemi Hêzên Parastina Başûrê Kurdistenê(Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri) üstlendi.

Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’nden yapılan yazılı açıklamanın detayları şöyle:

“Medya Savunma Alanları’nda ve Güney Kürdistan topraklarında bulunan Xakurkê bölgesine yönelik işgal harekâtı başlatan TC devletine karşı, 7 Haziran günü birliklerimiz saat 18.00’da Zaxo’nun Bêgova beldesinde bulunan işgalci TC ordusunun Girê Bîyê karakolunu hedefleyen bir eylem düzenlemiştir.

Karakolda bulunan mevzii, barınak ve binaların 2 ayrı koldan ateş altına alan güçlerimiz, etkili vuruşlar sonucunda 20 düşman askerini öldürülürken, karakol yerleşkesinde bulunan 1 askeri araç ve karakol yerleşkesinde bulunan birçok barınak yanarak imha olmuştur.

Eylem ardından işgalci TC ordusu, obüs ve havan topları ile Rusê ve Şundırê köylerinin çevresini bombaladıktan bir süre sonra savaş uçakları Koordine Tepesi ve Şundirê köyü çevresini bombalamıştır.

Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kayıp olmazken, yöre halkına ait bağ ve bahçelerde maddi hasar meydana gelmiştir.”


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.