Kürt Halk Önderi’nden Açlık Grevi ve Ölüm Orucu Direnişçilerine: Eylemin sona ermesini bekliyorum
Haberler / 26 Mayıs 2019 Pazar Saat 08:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ- Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın avukatları, 22 Mayıs'ta İmralı'da yaptıkları görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Öcalan, açlık grevleri ve ölüm oruçlarının amacına ulaştığını belirterek, sona erdirilmesini istedi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları, İmralı’da müvekkilleriyle 22 Mayıs’ta yaptıkları görüşmeye ilişkin basın toplantısı yaptı. Titanic Downtown Beyoğlu Hotel’de kameraların karşısına geçen Asrın Hukuk Bürosu avukatları Nevroz Uysal, Rezan Sarıca, İbrahim Bilmez ve Raziye Turgut, açlık grevi ve ölüm orucuna ilişkin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın mesajını iletti. 

Öcalan’ın mesajı şöyle: 

"Değerli yoldaşlar,

Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum. Bana ilişkin maksadınızın hasıl olduğunu da rahatlıkla belirtip hepinize en derin sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. 

Asıl bundan sonrasında da bana yeterli yoğunluk ve iradeyle eşlik etmenizi de özenle belirtiyor ve umuyorum. 

Bitmeyen sevgi ve selamlarımla

22 Mayıs 2019, İmralı Cezaevi

Abdullah ÖCALAN"


Navenda Lêkolînên Stratejîk a Kurdistanê

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): kurt  halk  onderi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.