Topluma Dönük Tehdit ve Saldırılar Bitmiyor!
Haberler / 23 Mayıs 2019 Perşembe Saat 07:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ- AKP iktidarı özellikle seçim dönemlerinde devlettin bütün imkanlarını kendi iktidarına ve yandaşları hukuksuz biçimde seferber ederken, AKP’li bakanlar ve AKP’li yandaşlar muhalefete hakaret ve tehditler savuruyor.

31 Mart yerel seçimlerde istediğini alamayan ve büyük bir yenilgiye uğrayan AKP iktidarı, pervasızca tehditler savurarak çatışmalı bir ortam yaratılmasının önünü açmaya devam ediyor.

Siyasi ve ekonomik çıkmazda olan ve yenigiyi kabul edememeyen AKP kalemşörleri ve faşist yandaşları halkı korkutmak ve sindirmek için tehdit mekanizmasını devreye koydular.

 

AKP’nin Tehditkarları Yine Sahnede

Toplumu savurdukları peravasızca tehditlerle baskı altına almaya çalışan AKP kalemşörlerinden Star Yazarı Mehmet Metiner ve Organize Suçlar lideri Sedat Peker’in savurdukları tehditler sonucunda bir çok gazeteci saldırıya uğradı.

Star gazetesinde yazdığı köşe yazısında tehditler savuran AKP kalemşörü Mehmet Metiner, Binali Yıldırım'ı operada protesto edenlere, "Haddinizi anladığınız dilden bildirmesini biliriz" açıklamasının ardından saldırıların daha çok hızlandığı kaydedildi.

Tehditkar çıkışlarıyla bilinen Peker, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin, Ekrem İmamoğlu’nu işaret ederek “Yabancı ülkelerin bizim iç işlerimize karışmalarına asla izin vermeyiz diye neden bir açıklama yapmıyor”diyerek hedef gösterdiği belirtildi.

 

Saldırılar Artıyor!

Yapılan bu tehditkar açıklamalar sonucunda Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ,  katıldığı bir TV programından evine döndüğü sırada kimliği belirlenemeyen bir grup tarafından saldırıya uğramıştı.

Yine Güney Haberci Haber Portalı Genelde Yayın Yönetmeni Ergin Çevik, akşam saatlerinde Antalya Aksu’da, 3 kişinin saldırısına uğradı.

Saldırıar hız kesemden devam ederken Manisa'nın Alaşehir ilçesinde CHP'li Belediye Başkan Yardımcısı Halil Koç, 2 kişi tarafından saldırıya uğradığı ve  Saldırı nedeniyle kolu kırılan Halil Koç’un hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

 

İktidarın ilk hedefi gazeteciler

Toplumun gerçek haber almasını engellemeye çalışan AKP’nin tehditkarları, Aydın’da yerel bir gazetede çalışan 47 yaşındaki Mustafa Yayla, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı 11 ay 20 gün hapis cezasının onanması üzerine cezaevine girdiği kaydedildi.

Medyascope muhabiri, gazeteci Canan Coşkun, hakkında açılmış bir davada ifade eksiği olduğu gerekçesi ile gözaltına alınırken, gazeteci Zeynep Kuray ve İrfan Tunççelik gözaltına alınmıştı. Yine Evrensel gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat’a, “Erdoğan ailesiyle ilgili bu iddialara muhatapları ne diyor?” başlıklı köşe yazısı nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten dava açıldığı kaydedildi. 

TAGS(ETIKETLER): gazetecilere  saldiri  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA