TC’nin Siopi Yalanı Deşifre Oldu!
Haberler / 11 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 12:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞIRNAK- Türk medyasının 5 Mayıs günü Şırnak’ın Silopi ilçesinde yola döşenen mayın sonucu iki sivilin hayatını kaybetmesi ile ilgili yalanı ortaya çıktı. HPG BİM’in 11 Mayıs günü yaptığı yaptığı açıklamada yapılan eylemler ve TC’nin operasyonlarına değinilirken, Servet ve Diyar Bilen kardeşlerin bilinçli olarak katledildiği bildirildi.

Türk medyasının “Silopi ilçesine bağlı Uyanık köyü yakınlarında 5 Mayıs günü sabah saatlerinde öğrencileri piknik alanına bırakan 73 D 2001 plakalı servis aracı daha sonra aynı güzergahı kullanarak döndüğü sırada PKK tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Araçta bulunan servis şoförü Servet Bilen (23) ve kardeşi Diyar Bilen (13), olay yerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.” açıklamalarının yalan olduğu ortaya çıktı.  

HPG BİM yaptığı açıklamada, “17 Nisan 2019 tarihli açıklamamızda işgalci TC ordusunun Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Tepê Nasır ve Xınıs köyleri arasında yeni bir güvenlik yolu yaptığını ve 16 Nisan günü sabah saatlerinde Tepê Nasır’da yol çalışması yürüten düşmanın iş makinelerine yönelik güçlerimizce bir sabotaj eylemi düzenlendiğini ve bir iş makinesinin tümden imha edildiğini kamuoyu ile paylaşmıştık.

Ölü ve yaralı asker sayısının tespit edilemediği bu eylem ardından güçlerimiz olay yerine müdahale etmeye çalışan kontralara ait bir araca yönelik ikinci bir sabotaj eylemi düzenlemiştir. Aracın tümden imha edildiği ve çok sayıda kontranın öldürüldüğü bu eylemdeki ölü ve yaralı düşman sayısı tespit edilememiştir.” denildi.

‘Silopi’de Servet ve Diyar Bilen Kardeşler TC Ordusu Tarafından Planlı Bir Şekilde Katledilmiştir’

5 Mayıs tarihinde TC ordusunun hareketliliğine de değinilen açıklamada bilinçli ve planlı bir şekilde patlatılan mayının 2 sivil insanın şehadeti ile sonuçlandığı belirtildi. Yapılan açıklamanın devamı şöyle; “İşgalci TC ordusu bu eylemler ardından gizli birliklerin desteği ile alanda kısmi operasyonlar düzenlemiştir. Araç enkazlarının 5 Mayıs gününe kadar alandan kaldırmayan işgalci TC ordusu, aynı gün araç enkazlarını kaldırdıktan sonra Silopi’ye bağlı Çemka ve Zêtka köyleri arasında bir mayın döşemiştir. Mayını döşeyen işgalci TC güçleri, bölgede piknikten dönen Servet ve Diyar Bilen isimli 2 yurtsever insanımızın bulunduğu araçta bu mayını bilinçli ve planlı bir şekilde patlatmıştır. Alçakça planlanan patlama sonucunda Servet ve Diyar kardeşler şehadete ulaşmıştır.

‘Gerillanın Başarılı Eylemleri Sonucu Siviller Hedef Alınıyor’

Gerillanın son dönemde işgalcilere yönelik düzenlediği başarılı eylemler ardından, TC devletinin yine kirli oyunlarını devreye koyarak sivil insanları hedeflediği açıklandı. Ayrıca gerçekleştirilen bu saldırının TC devletinin sivilleri hedeflediği ilk saldırı olmadığı, TC rejiminin şimdiye kadar Kürdistan’da binlerce sivil insanı katletti de belirtilen açıklamada;

“İşgalci TC devletinin özel olarak planladığı bu Silopi katliamını da özel savaş medyası aracılığı ile PKK’nin yaptığını servis etmiştir. Soykırımcı TC ordusu bilinçli ve örgütlü bir şekilde öncü ve yurtsever tüm Kürt halkını hedeflemektedir. Faşist TC devleti başta bu alçakça saldırı olmak üzere gerçekleştirdiği tüm katliam, baskı ve işkencelere karşı Halk Savunma Güçleri olarak hesabı sorulacaktır.

Bu temelde bu olayda şehit düşen Servet ve Diyar kardeşlerin başta aileleri olmak üzere tüm yurtsever Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz. Şehitlerin anılarını mücadelemizi yükselterek yaşatacağımızı sözünü bir kez daha yineliyoruz.” denildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): TC  silopi  bilen  kardesler  katledildi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA