KDP, YNK sessizliği Şilêdizê halkını öfkelendirdi: Halk, TC Askeri üssünü ateşe verdi!
Haberler / 26 Ocak 2019 Cumartesi Saat 13:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DUHOK – İşgalci TC ordusuna ait savaş uçaklarının son bir ay içinde Amediye bölgesine yaptıkları bombalamalarda en az 6 sivil halkın katledilmesi halkı canından bezdirdi. Amediye ilçesine bağlı Şeladizê halkı bölgedeki Türk askerlerinin üssüne yürüyerek, üssü ateşe verdi.

Son zamanlarda işgalci TC ordusuna ait savaş uçaklarının Güney Kürdistan’a yaptığı bombalamalardan dolayı halkı canından bezdirdi. Son bir ay içinde savaş uçaklarının Duhok’un Amediye ilçesine bağlı Şiledizê, Dêralok ve bir çok yerleşim yerini bombalayar sivil insanların katledildi. Federal Kürdistan Bölgesi hükümet, KDP ve YNK yetkililerinin sessiz kalınması halkın tepkisine neden oldu.

KDP, YNK ve hükümet yetkililerinin sessiz kalmasına tepki gösteren Amediye ilçesi Şeladizê halkı bölgedeki Türk askerlerinin üssüne yürüyüş düzenledi. Askeri üssün tellerini aşan öfkeli kitle üss alanına girerek askerleri taşladı ve sonra alanda bulunan bir çok askeri malzemeleri ateşe verdiği belirtildi. 

Halkın yürüyüşünü durduramayan bölgedeki Pêşmerge güçleri ve Türk askerleri halkı sakinleştirmek için havaya ateş açmasına rağmen, halk araçların üzerine çıkarak “Katille TC çıkın topraklarımızdan” sloganlarıyla tepkisini göstermeye devam ediyor.

 Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): seladize  halk  tc  ussunu  atese  verdi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA