Havuz medyası saçmalıkta sınır tanımıyor: Bakur Filmi 'operasyon' diye servis edildi
Haberler / 22 Aralık 2018 Cumartesi Saat 10:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ – Faşist AKP-MHP iktidarı basını ve havuz medyasının saçmalıkları diz boyu. Bakur Filmi’nden bir sahneyi abonelerine servis eden DHA, görüntüler için “operasyon görüntüsü” ifadesini kullandı.

Yönetmenliğini Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu'nun gerçekleştirdiği ve 2015 yılında izleyici ile buluşan Bir Gerilla Belgeseli: Bakur filminden bir sahne hükümete yakın medyaya “operasyon” diye verildi. Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen görüntülerde, "Tunceli'de teröristlerin, mağaradaki görüntüleri ortaya çıktı" başlığı yer aldı. Birçok abonesi tarafından kullanılan haber, "Tunceli'de mağarada sıkıştırılan teröristlerin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı" diye verildi.

Haberde kullanılan görüntüler, Bakur Filmi’nden bir kesit. Söz konusu görüntü Dersim’de değil Botan bölgesinde çekilmişti.

Filmin yönetmenlerinden Ertuğrul Mavioğlu, görüntünün Bakur Filmi’nden bir kesit olduğunu ve görüntünün Botan'da çekilen bir sahneye ait olduğunu dile getirdi.

Havuz medyası Efrin işgal saldırısında da bilgisayar oyunlarındaki savaş görüntülerini “İşte PYD/YPG teröristler böyle kaçıyor” şeklinde servis etmiş ve bu saçmalık deşifre olduktan sonra manşetlerine taşıyan havuz medya organları düzeltme yapmak zorunda kalmışlardı.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html 

TAGS(ETIKETLER): havuz  medya  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.