Şemdinli’deki patlama ve Şırnak’taki İHA’ların düşmesi ile bağlantılı mı?
Haberler / 10 Kasım 2018 Cumartesi Saat 13:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ - Görgü tanıkları tarafından aktarılan bilgiye göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada mühimmatın infilak etmesi sonucu 7 asker ölümü 25 asker de yaralandığı olay sırasında İHA’ların çok alçak uçuş yaptıklarını aktardı.

Görgü tanıkları tarafından aktarılan bilgiye göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada mühimmatın infilak etmesi sonucu 7 asker ölümü 25 asker de yaralandığı olay sırasında İHA’ların çok alçak uçuş yaptıklarını aktardı. Bu olayın akıllara  Şırnak’ta 10 Kasım anma törenleri esnasında Valilik bahçesindeki alana ve 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı arazisine ve 10 ayrı askeri bölgeye aynı anda İHA'nın düşmesinin bağlantısı var mı? Şeklinde soru getiriyor. 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesindeki top atışı yapıldığı esnada mühimmatın infilak etmesi sonucu 7 asker olay yerinde ölürken 25 askerin de yaralandığı olay ile ilgili görgü tanıkları dikkat çeken bilgiler verdi. Her ne kadar Milli Savunma Bakanlığı tarafından olayın ağır silah mühimmatından kaynaklanan bir patlama sonucunda olduğu şeklinde açıklansa da görgü tanıkları patlama sırasında en az 5 İnsansız Hava Aracı (İHA) alçak uçuşlar yaptıklarını aktardı. Ayrıca birden fazla patlama seslerinin geldiğini belirten tanıklar, ölü ve yaralı asker sayısının daha fazla olabileceği belirtildi. Olay gündüz saatlerinde meydana geldiğini ancak medyanın bu haberi akşam vermesinin altındaki nedenin ne olduğunu anlamadıklarını dile getiren bölge halkı, olaydan sonra hemen yayın yasağının getirilmesi de kafalarda soru işaretleri bıraktığı ifade edildi. 

 

Şırnak’taki İHA’ların düşme olayı ile ilgisi var mı?

Mühimmatın patlamasından 5-6 dakika önce İHA’ların gökyüzünde dolaştığını ifade eden bölge halkı, İHA’ların dolaşması esnasında bu patlamanın olması şüphe uyandırıldığı dile getirildi.  Şırnak’ta 10 Kasım anma törenleri esnasında Valilik bahçesindeki alana ve 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı arazisine ve 10 ayrı askeri bölgeye aynı anda İHA'nın düşmesinin Şemdinli’deki us bölgesindeki mühimat patlamasıyla ilgili olabiliceğini kaydeden bölge halkı, bu iki olayın birbiriyle bağlantılı olabileceği düşünülüyor. 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Semdinli  patlam  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA