DAIŞ’in Eylem Timlerini Avrupa’ya çıkaran Atina’daki MİT’çi!
Haberler / 25 Ekim 2018 Perşembe Saat 11:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABER MERKEZİ – 2015’ten bu yana DAIŞ’in Eylem Timlerinin Suriye’den Yunanistan üzerinden Batı Avrupa’ya geçişini sağlayan Türkiye’nin Atina Büyükelçilik’te katiplik görevini yapan MİT mensubu Özlem Demircioğlu olduğu ortaya çıktı. Bu birimleri Suriye sınırından alıp Atina ve diğer merkezlere dağılımını yapanın ise MİT Özel Faaliyetler Dairesinin başındaki Emekli Albay Ebû Furkan kod adlı Kemal Eskintan olduğu iddia edildi.

2015’ten bu yana DAIŞ’in Eylem Timlerinin Suriye’den Yunanistan üzerinden Batı Avrupa’ya geçişini sağlayan Türkiye’nin Atina Büyükelçilik’te katiplik görevini yapan MİT mensubu Özlem Demircioğlu olduğu ortaya çıktı. Bu birimleri Suriye sınırından alıp Atina ve diğer merkezlere dağılımını yapanın ise MİT Özel Faaliyetler Dairesinin başındaki Emekli Albay Ebû Furkan kod adlı Kemal Eskintan olduğu iddia edildi. 

İsveç, Belçika, Hollanda, Fransa, Amerika, İngiltere gibi ülkelerin bir çok kentinde yapılan patlama olaylarını üsteleyen DAIŞ’in Eylem Timlerini Suriye’den Avrupa’ya göç edenlerin arasından Yunanistan üzerinden geçişlerini sağlayan kişinin Türkiye’nin Atina Büyükelçilik’te Katiplik görevi adı altında çalışan MİT’in Dış Operasyonlar Başkanlığı mensubu Özlem Demircioğlu olduğu öğrenildi. 

 

DAIŞ çeteleri, göçmen kitlesi içerisinde eylem için Avrupa’ya güvenli bir şekilde aktarılıyor

Trabzon doğumlu 32 yaşındaki Demircioğlu, 2017 yılı ilk aylarında Atina Büyükelçiliği Katiplik görevine atandığı öğrenildi. Resmiyete katip olarak görünen ancak doğrudan MİT faaliyetleri içerisinde yer alan Demircioğlu, üstlendiği misyonun Akdeniz’den Yunanistan üzerinden Batı Avrupa’ya geçen göçmen kitlesi içerisinde Avrupa ülkelerinde eylem yapacak DAIŞ timlerini güvenli bir biçimde yerlerine ulaşmasını sağlamak olduğu iddia edildi.

Bu eylem timlerini MİT’in Özel Faaliyetler Dairesi’nin başındaki Emekli Albay Ebû Furkan kod adlı Kemal Eskintan talimatıyla Suriye’den Hatay üzerinden sınır boyunda görev yapan Tuncay isimli MİT mensubu aracılığıyla yapıldığı belirtilirken, bu birimler Türkiye’deki gizli merkezlere aktarımı sağlandıktan sonra Yunanistan’a normal göç eden insanlar arasına karıştırarak aktarımı yapıldığı öğrenildi. Yunanistan’dan Batı Avrupa ülkelerine geçişlerini sağlayan ise Atina Büyükelçiliği Katip görevinde bulunan MİT’in Dış Operasyonlar Başkanlığı mensubu Özlem Demircioğlu tarafından yapıldığı verilen bilgiler arasında.

 

Yunanistan’da 2017 Ağustos ayında göçmenlerin DAIŞ’çi olduklarını şikayeti üzerine “Terör Şüphesi” ile gözaltına 4 kişinin iki gün gözaltında kalındıktan sonra Demircioğlu’nun girişimi ile Türkiye Atina Büyükelçiliği’nin yapılan diplomatik girişimleri sonucu serbest bırakıldıkları iddia edildi. 

 

 

DAIŞ Eylem Timlerinin Suriye’den Geçişleri Eskintan Tarafından yapılmaya devam ediyor

 

DAIŞ Eylem Timlerinin Suriye’den sınırdaki geçişleri MİT Özel Faaliyetler Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Müsteşar Yardımcısı olan Emekli Albay Kemal Eskintan tarafından devam ettiği iddia edildi. İki kez AKP’den milletvekilli adaylığı için görevinden istifa etmek isteyen ancak devam eden görevinden kaynaklı MİT tarafından istifası kabul edilmeyen Eskintan, 2010 yılında Koruma Daire Başkanlığına getirildi, 2014 yılında ağırlıkta Suriye ve Irak’ta yürüttüğü faaliyetler nedeniyle Özel Operasyonlar Daire Başkanlığı’na getirildi, 2017 yılından itibaren ise Özel Faaliyetler Daire Başkan Yardımcılığı’na getirilmesiyle yoğun rüşvet, uyuşturucu ve fuhuş trafiğinin merkezinde olduğu iddia edildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html 

TAGS(ETIKETLER): DAIS  MIT  isbirlik  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA