ÇETELER MEDYA SAVUNMA ALANLARINDA
Haberler / 21 Haziran 2018 Perşembe Saat 14:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alınan bilgilere göre AKP Hükümeti, Fırat Kalkanı operasyonuyla Kuzey Suriye’de Kürt halkına saldırttığı çeteler ile Türkiye’de deşifre olan DAİŞ ve El Nusra çetelerini eğitip Medya Savunma Alanlarında savaştıracak.

Alınan bilgilere göre AKP Hükümeti, Fırat Kalkanı operasyonuyla Kuzey Suriye’de Kürt halkına saldırttığı çeteler ile Türkiye’de deşifre olan DAİŞ ve El Nusra çetelerini eğitip Medya Savunma Alanlarında savaştıracak. Gerek Rojava ve Kuzey Suriye’de YPG/YPJ’ye karşı, gerekse de Bakurê Kurdistan’da özyönetim direnişlerinde ve gerilla güçlerine karşı kırsal alanda öne sürdüğü çeteleri bu sefer Medya Savunma Alanlarına gönderiyor. Alınan bilgilere göre bu çeteler Türkiye, Suriye, Irak, Afganistan, Azerbaycan ve Çeçenistan uyruklu olup Konya, Tokat ve Kayseri’de bulunan askeri kamplarda eğitiliyor.

 

‘Gerilla Taktiği’ Eğitimi Veriliyor 

Askeri gücünü tamamen yitirmiş olan ve savaş alanına sürecek asker bulamayan Erdoğan, Rojava’da olduğu gibi Kandil’de de çeteler yoluyla savaşmayı planlıyor. Bizzat Erdoğan tarafından yönetilen ve paralel ordu olarak bilinen Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi ( SADAT) bünyesinde eğitilen çetelere kırsal alanda savaşmaları için özellikle gerilla taktiği ve savunması eğitimi verildiği belirtildi.

 

Çeteler Peşmerge Kıyafeti İle Savaşacak 

Eğitilip Medya Savunma Alanına gönderilen çeteler, peşmerge kıyafet giydirilerek gerilla güçlerine karşı savaştırılacak. Çetelerin şu anda TC’nin Kanimasi, Amediye, Bamerne, Qesrê ve Sidekan’da bulunan MİT üslerinde konumlandığı bildirilirken, burada KDP peşmergeleri tarafından da eğitim verildiği öğrenildi. Kendi savaşmak istemeyen KDP’nin, gerillaya karşı bizzat savaşmayacağını, ancak gerekli her türlü yardımı sağlayacağını belirttiği öğrenildi. Şu anda yaklaşık 3 bin çetenin eğitimini tamamladığı ve konumlandırıldığı bildirildi.

 

‘Biz PKK’ye Karşı Değiliz, Türkler Toprağımızı İşgal Etmek İstiyor’

Kandil’e girmek isteyen Türk devletine Başur halkından da tepkiler büyüyor. Bu alana girmenin bir işgal saldırısı olduğunu belirten Kandil Halkı, ne olursa olsun gerillanın yanında olacağını bildirdi. Yine peşmerge komutanlarından ve Kandil halkından olan Resul H. kendilerinin PKK’ye karşı olmadığını ve Türk devletinin topraklarını PKK var bahanesiyle işgal etmek istediğini söyledi. “Bize operasyon olursa PKK noktalarına saldırmak için kendilerine yardım etmemizi ve noktaların koordinatlarını vermemizi istediler. Biz buna karşı çıktık ve bu durum sadece PKK değil bizi de tehdit ediyor, dedik. Onlar ise bize, ‘nokta tespiti yapmakta zorlandıklarını ve ancak siz yardım ederseniz bunu başarabiliriz’ diye ısrar ettiler. Biz yine de kabul etmedik” dedi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): YPG  YPJ  HPG  PDK  SADAT  DAIS  EL-Nusra  Qandil  Operasyon  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA