KDP Barzan ve Soran Bölgelerinde PKK Karşıtı Vaaza Başladı
Haberler / 04 Haziran 2017 Pazar Saat 19:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mesut Barzani’nin talimatı ile Duhok Müftüsü camilerde Cuma hutbesinde PKK karşıtı vaaz verilmesi için çalışma başlattı

KDP sorumlusu Mesut Barzani’nin isteği doğrultusunda, 6 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen KDP-Politbüro toplantısında, Barzan ve Soran bölgelerinde Cuma namazı hutbelerinde PKK karşıtı vaazlara ağırlık verilmesi kararı alındı.

KDP-Politbüro toplantısında alınan karar çerçevesinde Duhok Evkaf genel sorumlusu Cihad Hesen İbrahim imzalı hazırlanan ve Cuma namazlarına gönderilen vaazlarda; Türk devletinin KDP’nin dostu olduğu, ‘Bağımsız Kürdistan’ı desteklediği, PKK’nin buna karşı düşmanlık yaptığı ve bu şekilde Bağımsız Kürdistan’ın kurulmasını engellemeye çalıştığı, PKK’nin Başur partisi olmadığı, Türkiye’ye ait olduğu ve buraları terk etmesi gerektiği vurgusu yapılıyor.

Cuma namazı hutbelerinde okunan vaazlarda, PKK’nin Başur Kürdistan’ını terk etmemesi durumunda KDP’nin buna karşı mücadele edeceği ve bu konuda Türk devletine gereken desteğin verileceği belirtilirken, PKK’nin bulunduğu alanlardan bilgi alınması, yerlerinin tespit edilmesi konusunda halkın KDP güvenlik güçlerine destek olunması istendi.

Rijwan Mistefa

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): KDP  Barzan  ve  Soran  Bolgelerinde  PKK  Karsiti  Vaaza  Basladi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA