AKP-Cemaat İlişkilerindeki Kilit İsimlere İnfaz
Haberler / 11 Mayıs 2017 Perşembe Saat 03:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aktarılan bilgilere göre AKP, MİT operasyonu öncesinde AKP-Cemaat ilişkilerinde kilit noktadaki isimlerden 48 kişiyi infaz etti. AKP’nin kirli arşivini taşıyan kişiler olarak bilinen bu kişilerin ölümünün ise kamuoyuna intihar ve kaza olarak sunulacağı belirtiliyor

MİT’le Hesaplaşma Haziran Ortasında Başlıyor

İktidar kavgasına tutuşan AKP ve Gülen Cemaati’nin hesaplaşmasında şimdilik AKP’nin önde olduğu söylenebilir. Başta kamu olmak üzere, askeriye, yargı gibi devletin en önemli noktalarına kadar yerleşen Fetullahçı’lara dönük AKP’nin hesaplaşma operasyonları sürüyor. Binlerce Fetullahçı’yı işten atan, bunlardan yüzlercesini hapse tıkan Erdoğan şimdi de gizli kasam dediği MİT’e yöneliyor. Aktarılan bilgilere göre MİT operasyonunun Haziran ortalarında başlaması bekleniyor.

MİT’e Operasyon Öncesi Arşivler Yakılıyor

MİT’e dönük başlayacak olan operasyonun öncesinde ise AKP ve Cemaat ilişkilerinde arşiv görevi yapan kişilerin ortadan kaldırılması yönünde faaliyetlere başlandı. AKP ve Cemaate dair çok önemli bilgileri taşıyan ve konuştuğunda Türkiye gündemini değiştirecek kilit noktadaki kişilerden şuana kadar 48 kişinin infaz edildiği belirtildi. İnfazların kamuoyuna intihar olarak yansıtılması görevi de Anadolu Ajansı’na verildi.

Erdoğan’ın Cemaat İle Derin İlişkileri Deşifre Olabilir

Cemaatin, Erdoğan’a dönük çok önemli bilgileri elinde tuttuğu biliniyor. Cemaatin 2019 seçimlerinden önce bu bilgileri kamuoyu ile paylaşabileceği yönünde önemli tartışmalar var. Tartışmalardan haberdar olan Erdoğan’ın, bir an önce MİT’e operasyon yapılması yönünde talimat verdiği belirtiliyor. Ayrıca Erdoğan’ın bizzat “kasam” dediği kişilerin infaz edilmesi ise Erdoğan’ın Cemaatle olan ilişkilerinde sanıldığından daha derin ilişkilere sahip olduğunu gösteriyor.

MİT’te 400 Gülenci Tespit Edildi

Erdoğan’ın Gülen Cemaati’ne dönük yürüttüğü operasyonlarda MİT’te yaklaşık 400 cemaat üyesinin tespit edildiği bunlardan 13 tanesinin çok stratejik noktalarda yer aldığı aktarıldı. Özellikle Erdoğan ve Fetullah arasındaki para akışını takip eden bu kişilerden bazılarının geçtiğimiz günlerde infaz edildiği bildirildi.

İbrahim Akkoyunlu

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): AKP-Cemaat  Iliskilerindeki  Kilit  Isimlere  Infaz  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA