Kayyumların kapattığı kadın ve eğitim merkezleri AKP teşkilatı için açılıyor
Haberler / 19 Nisan 2017 Çarşamba Saat 19:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asimilasyon politikalarının hız kazandırmak için Bakurê Kürdistan’da devlet bünyesinde açılan yüzlere gençlik merkezi, kadın merkezi adı altında örgütlenmeye giden TC bunlar yetersiz gelince, DBP’li belediyelere atadığı kayyumlar aracılığı ile önce belediye bünyesinde yurttaşlara hizmet veren kurumları kapattı ardından ise AKP teşkilatlarına peşkeş çekti

Kayyum atamalar, belediye eş başkanlarını görevden alma ve tutuklama furyaları devam ederken, DBP’li belediyelerin açtığı sosyal hizmet merkezlerinin AKP teşkilatlarına devredildiği ortaya çıktı. Hatırlanacağı üzere kayyum iş başı yapar yapmaz Cizre belediyesi bünyesinde çalışan yüzlerce emekçinin işine son vermiş, belediye çalışanları kayyum tarafından fişlenerek TEM’e haklarında dosyalar verilmişti.

DBP’li Belediyenin Kadın Danışma Merkezi Kayyum Tarafından Kapatıldı !

Kapatılan Merkez Yine Kayyum Tarafından AKP’ye Teslim Edildi!

Kayyumların son icraatı hemen tüm el konulan DBP’li belediyenin kendi bünyesinde açmış olduğu Kadın Danışma Merkezlerinin kapatılması, kadın müdürlerin görevden alınması olmuştu. Cizre’de DBP’li belediye tarafından açılan Sitya Zin Kadın Danışma Merkezi de kayyum tarafından kapatılan halk kurumlarından yalnızca biriydi. Ancak Cizre kayyumu tarafından Sitya Zin Kadın Danışma Merkezi, Sitya Zin Kadın Kültür ve Sanat Merkezi adı altında AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan tarafından açıldı. Neredeyse tüm referandum çalışmasını burada yürüttüğü belirtilen AKP teşkilatının, belediyenin diğer taşınmazlarının bir kısmını da AKP teşkilatına verildiği ortaya çıktı.

Cizreli Kadınlar Durumdan Rahatsız!

Cizreli kadın yurttaşlar Sitya Zin Kadın Danışma Merkezi’nin, AKP teşkilatı gibi çalıştığını belirtirken konunun kendilerini çok rahatsız ettiğini vurguluyorlar. Ş. A. T (34) isimli kadın, “Bizler merkezin ikinci açılışının AKP tarafından yapıldığını görmemiştik bu yüzden tekrar merkezin açık olduğunu fark ettiğimizde gittik. AKP’lilerin açtığını bilmiyorduk yoksa asla gitmezdik. Fakat içeriye girdiğimizde AKP ilçe teşkilatı gibi bir görünüm vardı” diyerek gördükleri manzaranın kendilerini rahatsız ettiğini ifade ediyor.

AKP Kadın Kolları Başkanı’ndan Kadınlara Çirkin ‘Ajanlık’ Teklifi

Ş.A.T. “AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan Navyana Şexa köyündendir ve uzaktan akrabamdır maalesef. Hatice Atan, beni orada gördüğünde çok sevindi ve benden jandarma istihbaratında sıkı tanıdıklarını olduğunu onlara bilgi verdiğim taktirde yıkılan evimizin yerine yeni yapılacak TOKİ’lerden ev vereceklerini söyledi. Şok oldum, biz onurumuzla başımız dik durmaya çalışırken bu insanların bu ahlaksızlığı canımıza tak ediyor” diye konuşarak sitem etti.

Selma Avcı

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Kayyumlarin  kapattigi  kadin  ve  egitim  merkezleri  AKP  teskilati  icin  aciliyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.