Bahçeli’nin referandum maddelerini okumadığı ortaya çıktı: Erdoğan-Bahçeli ittifakı çatladı
Haberler / 15 Nisan 2017 Cumartesi Saat 20:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anayasa referandumunda oylanacak 18 maddeyi okumadan altına imza attığı ortaya çıkan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, AKP teşkilatı danışmanlarının yaptığı “eyalet sistemi” propagandasına “olmaz öyle şey” derken Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan çark etmeye çalışarak, “Yok öyle bir şey” dedi. Ancak AKP teşkilatı, aylardır Bakurê Kürdistan halkına “Eyalet sistemine” geçilecek diyerek propaganda yaptıklarını ise unuttu

Bahçeli, Başkanlık Sisteminde Kendisine Vaat Edilen Koltuğa Odaklandı Metni Okumadı!

15 Temmuz darbe girişimi adı altında milliyetçi cepheye sığınan AKP teşkilatı, MHP’yi kendi içerisinde eriterek küçülmesine ve parçalanmasına neden olduğu gibi Başkanlık sistemini garantilemeye çalıştı. Anayasa referandumunda oylanacak maddeleri dahi okumadığı ortaya çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Partide muhalefet yapan olacak ama seviyeli olmalı. Eyalet sisteminden söz eden danışmanlar var. Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım. Şimdi 'Eyalet sistemini getireceğiz' diye bir danışman, Cumhurbaşkanı danışmanı olarak söylüyor ve Cumhurbaşkanı da buna ses çıkartmıyor, kabulleniyor ise o zaman iki gün içerisinde eyalet sistemine karşı olan, üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir? Bunları düşünmek lazım" ifadelerini kullanarak başkanlık sisteminden beklentilerinin yalnızca kendi siyasi kariyerlerini sağlama almak olduğu ve referandumun içeriğini dahi okumadığı ortaya çıkmış oldu.

Bahçeli: Anlamakta Zorlanıyorum ve Kabul Etmiyorum

Katıldığı ortak tv yayınında konuşan Bahçeli’ni, “Geçmişte Kayseri'de bir belediye başkanlığı yapmış başka bir özelliği olmayan bir kişinin danışman olarak Türkiye'yi sabote edebilecek cümleleri kullanmasını anlamakta ben zorlanıyorum ve kabul de etmiyorum” dedi.

Erdoğan, Teşkilatının Kürt Halkına “Eyalet Sistemi” Vaadini Unuttu!

Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan ise hemen her gün neredeyse tv’lerin ortak düzenlediği yayınlarda kendi anket sonuçlarını dahi yalanlarcasına toplumu ikna etmeye “Evet oylarında artış var” diyerek çalışıyor. Bahçelinin eyalet çıkışına ise tepkisini ise “Danışmanımın açıklaması olmuş, onu çarpıtmışlar” derken AKP’nin Bakurê Kürdistan’da yurttaşlara “eyalet sistemi getiriyoruz” söylem ve propaganda araçları üzerine ise tek kelime etmemesi dikkat çekti.

Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.