Mardin’de AKP’nin kontra-ajan örgütlenmesi!
Haberler / 14 Nisan 2017 Cuma Saat 09:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mardin ve ilçelerinde kayyum atamalar ve toplu işten çıkarmalarla yetinmeyen AKP-Erdoğan rejimi kontra-ajan örgütlenmelerine hız kazandırdı. İçerisinde AKP ilçe başkanı, muhtarlar ve Jandarma İstihbarat Teşkilatının olduğu geniş bir yelpazeye yayılan kesim yurttaşlara gözdağı vermeye çalışırken “fişleme” faaliyeti yürütüyor. Mardin’in Midyat ve Mazıdağı’nda yurttaşlar hakkında “fişleme” faaliyeti yürüten bir takım kişilerin kimliklerini açıklıyoruz

AKP Mazıdağı İlçe Teşkilatı Başkanı Kaya ve Ailesi JİT’e Çalışıyor!

Mardin’de umduğunu bulamayan AKP kontra örgütlenmelere gidiyor. Mazıdağı’nda Jandarma İstihbaratı ile ortak çalışan AKP Mazıdağı ilçe başkanı Abdurrahman Kaya ve oğlu Aziz Kaya, çocukları PKK’ye katılmış olan aileler hakkında dosyalar hazırlıyor. Mazıdağı nüfusuna kayıtlı bir aile, evlerinin jandarma tarafından sık sık taciz edildiğini belirtirken tesadüfi bir şekilde kendilerini Kaya ailesinin “ihbar” ettiklerini öğrendiklerini belirtiyor. Mazıdağı’nda Kale Petrol karşısında ikamet eden Kaya ailesini ziyaret etmek istediklerini belirten aile, Kaya ailesinin kapısının önünün polislerce korunduğunu gördüklerini de ekliyor.

AKP Teşkilatı, Muhtarlar, Korucular…

Ayrıca korucuları da yönlendirdiği belirtilen Abdurrahman Kaya ve oğlu Aziz Kaya’nın Deşan (Şanlı) Köyü eski muhtarı Cevher Ete, Girê Sor (Balpınar) Köyü muhtarı Mehmo isimli şahıs ile köy nüfusuna kayıtlı yurttaşlar hakkında sık sık dosyalar hazırladığı ve tüm çevre köy muhtar ve korucuları ile hazırladıkları dosyaları Jandarma İstihbarat Teşkilatı’na verdikleri aktarıldı.

Midyat’ta Kürt-Arap Çatışması AKP Tarafından Körüklenmek İsteniyor

Mardin’in Midyat ilçesinde tüm iktidar dönemlerinde olduğu gibi AKP iktidarı döneminde de Kürt-Arap çatışması körüklenmek isteniyor. Ancak diğer iktidar dönemlerinden farklı olarak AKP Midyat’ta yerel halkı kışkırtmak için kontra örgütlenmesine gitti. Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Seyettin Bedir, Ata Alan, Mehmet Zeki Alan isimli kişiler AKP’nin JİTEM’i SADAT bünyesinde faaliyet yürüterek “bayrak” yürüyüşlerini düzenledi. Seyfettin Bedir, Ata Alan ve Mehmet Zeki Alan isimli şahısların Midyatlı yurttaşları provoke etmek için çok sayıda yöntem denediği son olarak ise gazetecilere yönelik saldırıyı organize ettikleri belirtiliyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Mardin  de  AKP  nin  kontra-ajan  orgutlenmesi    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA