Kerkük Valisi: Irak parlamentosunun kararını tanımıyoruz
Haberler / 02 Nisan 2017 Pazar Saat 04:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irak parlamentosunun Kerkük’te resmi kurumlara asılan Güney Kürdistan Bölgesi bayrağının indirilmesi yönündeki kararına ilişkin açıklama yapan Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, “Bayrağımız dalgalanmaya devam edecek” dedi

Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, Irak parlamentosunun Kerkük’te resmi kurumlar asılan Güney Kürdistan Bölgesi bayrağının indirilmesi yönündeki kararına ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Necmedîn Kerîm’in açıklamasında, “Kürt parlamenterler, Irak parlamentosunun bu kararına yönelik tavırlarını ortaya koydu. Bizler de bayrağımızın her daim gönderde kalacağına herkesin emin olmasını belirtiyoruz” dedi.

Irak parlamentosunun, Kerkük İl Meclisi’nin aldığı kararı yok sayma hakkı olmadığını belirten Kerim, “Bizler Irak parlamentosunun bu kararını tanımıyoruz. Kerkük İl Meclisi tarafından alınan bir kararın Irak parlamentosu tarafından yok sayılma hakkı yoktur. Anasayada da böyle bir şey yok” diye kaydetti.

Kerkük İl Meclisi geçtiğimiz haftalarda Kerkük’teki resmi kurumlara Irak bayrağının yanında Kürdistan Bölgesi’nin bayrağının da asılmasını kararlaştırmıştı.

Irak parlamentosu ise dün yaptığı oturumda Kürdistan Bölgesi bayrağının indirilmesi kararını almıştı. Irak parlamentosundaki Kürt parlamenterler ise oturumu terk etmişti.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Kerkuk  Valisi  Irak  parlamentosunun  kararini  tanimiyoruz  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA