Türk devlet çetelerinden Şehba itirafı
Haberler / 31 Mart 2017 Cuma Saat 03:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk devletine bağlı çetelerin yaptığı açıklamalar, İşgalci ve sömürgeci Türk devletinin Kuzey Suriye’nin demografisini değiştirmek istediğini ispatlıyor

İşgalci Türk devletine bağlı Sultan Selim çeteleri, Şehba bölgesindeki Kürt ailelerin PKK ile bağlantısının olduğunu bahane ederek onları göçe zorluyor. Zorla göç ettirdikleri Kürt ailelerinin yerine ise Humus ve Cerablus’tan getirdikleri çete ailelerini yerleştiriyor.

Sultan Selim çetelerinin bugün yaptığı açıklamada Şehba’nın Sosinbat ve Qabasîn bölgelerinde yaşayan başta Kürt aileleri olmak üzere halkı göçe zorladıkları açıkça itiraf ediliyor.

Çeteler, Şehba’daki yerleşim birimlerinde yaşayan 60 Kürt aileyi göçe zorladığını ve Humus bölgesi ile Cerablus kamplarından getirdikleri çete ailelerini ise bu ailelerin yerine yerleştirdiklerini itiraf etti.

İşgalci ve faşist Türk devleti, Kuzey Suriye’nin Şehba bölgesi başta olmak üzere bölgenin demografisini değiştirmek amacıyla Humus ve Til Efer bölgelerinden 800’den fazla aileyi taşıyarak Kuzey Suriye bölgelerine yerleştirdi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Turk  devlet  cetelerinden  Sehba  itirafi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA