AKP teşkilatı referandum masrafını kayyum atadığı belediyelerden çıkarıyor!
Haberler / 18 Mart 2017 Cumartesi Saat 11:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-Erdoğan rejimi anayasa referandumunda hayır çalışmasının önüne ket vurabilmek için elinden geleni ardına koymadan çalışma yürütürken, “Hayırcıları” “terörist, bölücü, kıyımı vacib” olmak üzere bir çok unsur olarak ilan ederken kendi kampanyalarını ise kayyum atadıkları belediyelere kesilen hayali ihalelerden trilyonlar kaldırarak gerçekleştiriyorlar

AKP Teşkilatının İlk Ziyaretgahı Ensar Vakfı Olmuştu

Diyarbakır’a valilik ve kayyum yoluyla el konulan belediyelerde gerçekleştirilen toplantıların ardından ilk referandum startını Ensar Vakfını ziyaret ederek gerçekleştiren AKP il teşkilatı Aralık başından bu yana başta yoğun faaliyet yürütüyor.

Dikkat çekici bir şekilde Amed’de AKP’nin ilk referandum için ziyaret gerçekleştirdiği adresin Ensar Vakfı olması tuhaf karşılanmışken ikinci kriz ise teşkilatın bölge genelinde yürüttüğü referandum çalışmalarını halkın belediyesinin sırtından kaldırıyor olması.

Kayyum Atanan Her Belediyeden Yarım Trilyon Referandum Haracı

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Amed merkez ve çevre ilçelerde el konulan belediyelerde bugüne kadar temizlik, su ve kanalizasyon işleri ihaleleri adı altında yapılan suni ihalelerle referandum masrafı çıkarılıyor. AKP genel merkezi tarafından belirlendiği aktarılan meblağların ise belediye başına yarım trilyon olduğu belirtiliyor.

AKP Vekilleri Ensarioğlu, Bal ve İl Başkanı Akar Koordine Ediyor!

AKP Diyarbakır vekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar ise ihalelerin kimlere verileceği başta olmak üzere hazırlanan meblağın harcanmasını koordine ediyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  teskilati  referandum  masrafini  kayyum  atadigi  belediyelerden  cikariyor    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.