YPG: Türk ordusunun Rojava’ya yönelik saldırıları artıyor
Haberler / 26 Şubat 2017 Pazar Saat 15:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YPG Basın Merkezi’nin yayınladığı yazılı açıklamada işgalci Türk ordusu ve güdümündeki çetelerin Rojava ve Kuzey Suriye’ye dönük saldırılarının arttığını bildirdi

YPG Basın Merkezi’nin yayınladığı yazılı açıklamada işgalci Türk ordusu ve güdümündeki çetelerin Rojava ve Kuzey Suriye’ye dönük saldırılarının arttığını bildirdi. YPG Basın Merkezi’nin açıklaması şöyle:

“21 Şubat 2017’de akşam saatlerinde Türk ordusuna bağlı çeteler, havan toplarıyla Efrîn’ê bağlı Qitmê Köyü’nü bombaladı. Aynı gün, Maranez ve Vilat Qadî köylerine saldırmış, güçlerimiz de saldırılara havan toplarıyla karşılık vermiştir. Yaşanan çatışma sırasında Türk savaş uçakları da Efrîn ve Şehba üzerinde uçuş gerçekleştirmiştir.

22 Şubat 2017’de öğle saatlerinde Kobanê’nin Silîpqiran Köyü’nden Rojava topraklarına girmiş ve yurttaşlara ait birkaç evi yıkmıştır. Güçlerimizin müdahale etmesiyle, Türk askerleri geri çekilmek zorunda kalmıştır.

24 Şubat 2017’de Türk ordusuna ait bir helikopter Çilaxa’ya bağlı Sefa köyü üzerinde uçuş yapmış, etrafını bombalamıştır.

25 Şubat 2017’de Efrîn’in Bilbilê İlçesi’ne bağlı Zehre Köyü’nde iş makineleriyle sınırı geçmiş, güçlerimizin müdahale etmesiyle araçlarıyla beraber geri çekilmek zorunda kalmışlardır.

Yine aynı gün, Türk ordusu çeteleri Efrîn’in Maranez ve Belûnê Köyü’ne havan ve obüs toplarıyla saldırı düzenlemiş, bunun üzerine harekete geçen güçlerimiz işgalci Türk ordusuna sert karşılık vermiştir.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): YPG  Turk  ordusunun  Rojava  ya  yonelik  saldirilari  artiyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA