Ankara’da hareketli günler: referandum sonrasında yeni parti geliyor
Haberler / 21 Şubat 2017 Salı Saat 07:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-MHP ortaklaşmasından ve AKP içerisinde Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adamlaşmasından rahatsızlık duyan kesimler bir araya geliyor, 136 AKP vekili yeni partiye katılacak

Türkiye’de, ‘Tek parti-Tek adam’ diktatörlüğü AKP-Erdoğan rejimi öncülüğünde terör estirmeye devam ediyor. CHP muhalefet ‘görevini’ yerine getirmekten bile aciz bir konuma gelirken, HDP tutuklamalar ve gözaltılarla siyaset yapamaz hale getirilmeye çalışılıyor. Referandum çalışmalarını devletin tüm imkanları ile yürüten AKP ‘Hayır cephesinin ise her ne olursa olsun önünü alamıyor.

Erdoğan’ın ‘Tek Adamlaşmasından’ Rahatsız Kesimler Bir Araya Geliyor

Son günlerde Ankara’da yaşanan başka bir hareketlilik ise AKP ve MHP’nin AKP-Erdoğan rejiminin önünü açan yakınlaşmasına karşı tepkilerin örgütlemesi şeklinde yaşanıyor. Ankara kaynaklarından elde edilen bilgilere göre referandumun hemen ardından resmileşmek üzere bir araya gelen ve tartışmalar yürüten aralarında ise Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Şimşek, Ali Babacan, Sadullah Ergin, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik gibi çok sayıda isimin partileşme kararını aldıkları yönünde.

136 AKP’li Milletvekili Yeni Partiye Katılacak!

AKP’den Erdoğan’ın ‘Tek adam rejimine’ tepki göstererek ayrılan isimlerin dikkat çektiği grubun, referandumun hemen ardından partileşmeye gideceği ve halen aralarında milletvekilliği devam eden 136 civarında vekilin de kurulacak yeni partiye katılacağı belirtiliyor.

Dilgeş Yerlikaya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Ankara  da  hareketli  gunler  referandum  sonrasinda  yeni  parti  geliyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA