Amed’de karakol taşeronu İntim İnşaat!
Haberler / 18 Şubat 2017 Cumartesi Saat 13:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amed’i yerle yeksan ettikten sonra neredeyse her mahalleye karakol inşa eden AKP-Erdoğan rejimi Hani ve Hazro’da ilçe karakollarının inşaatlarını İntim İnşaat isimli inşaat şirketine teslim etti. İnşaat şirketi ilk iş olarak karakolun etrafına beton bloklar üretiyor

Eski Hizbulkontra çete liderlerinden olarak bilinen şimdi ise AKP'li olan Mehmet Ali Altındağ'a ait olan İntim İnşaat tarafından Hazro ve Hani ilçesinde karakol inşaatlarının etrafına beton bloklar üretiliyor. Firmanın bünyesinde bulunan İntim Beton tarafından üretilen beton bloklar karakolların etrafına örülerek olası HPG eylemlerinin önüne geçilmeye çalışılıyor.

426 Milyon TL İntim İnşaat’a

Yine bu firma tarafından saldırılarda hasar görmüş veya yıkılmış olan karakol inşaatları da yeniden yapılıyor. Tüm bu işler karşılığında Amed'de bulunan TOKİ işleri bu firmaya verilmektedir. Şu ana kadar 426 milyon TL'lik işin verildiği yerel kaynaklar tarafından doğrulanıyor.

Elazığ Yolu Üzerindeki İnşaat Firması Polis Korumasında!

Firma bünyesinde AKP ve hizbulkontra tabanını eleman olarak çalıştırmaktadır. Firmanın Elazığ yolu üzerinde bulunan merkezi AKP-Erdoğan rejimi polis çeteleri tarafından özel olarak korunmaktadır. Firmanın çevre yolu üzerinde bulunmasından kaynaklı olası “saldırılara karşı güvenlikli olmamasından” kaynaklı 10 metre ön tarafında kontrol noktası kurulmuştur.

Firma iş araçlarını genelde kiralamakta, olası saldırılara karşı da bu yönlü önlem almaktadır.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Amed  de  karakol  taseronu  Intim  Insaat    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.