Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşamasının 2. adımı başladı
Haberler / 18 Şubat 2017 Cumartesi Saat 07:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fırat’ın Gazabı Eylem Odası, hamlesinin 3. aşamasının 2. adımının başladığı duyuruldu. Dêrazor Askeri Meclisi savaşçılarının operasyonlara aktif katılacağına dikkat çekildi. Açıklama Eylem Odası Sözcüsü Cîhan Şêx Ehmed tarafından yapıldı

Açıklama, Dêrazor Askeri Meclisi’nin de katılımıyla Eylem Odası Sözcüsü Cîhan Şêx Ehmed tarafından Mekmen Köyü’nde yapıldı. Açıklamada 2. adımda, Reqqa’nın doğu bölgesi ve çevre köylerinin özgürleştirilmesinin amaçlandığı belirtildi. Reqqa’nın doğu bölgesi Dêrazor’da yakın olduğu için operasyonlara Dêrazor Askeri Meclisi de aktif katılacak. Zira sözü edilen bölge Dêrazor ve Reqqa arasında yer alıyor.

Açıklamanın ayrıntılarında şunlar yer aldı:

“Fırat’ın Gazabı Eylem Odası olarak Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşamasının ikinci adımını ilan ediyoruz. Birinci adımın amacına ulaşmasının ardından helmenin ikinci adımına başlıyoruz.

‘Dêrazor bağlantısını izole edeceğiz’

Hamlenin bu adımında Reqqa’nın doğusunu kurtaracak ve Dêrazor ile olan bağlantısını izole edeceğiz. Bu adım güçlerimizin edindiği zaferlerle gerçekleşecektir.

Başlatmış olduğumuz ikinci adım, Reqqa’nın izolasyonu ve teröristlerin kuşatılması açısından önemlidir.

İkinci adımın gerçekleşeceği bölge Dêrazor yakınlarında yer aldığı için Dêrazor Askeri Meclisi de doğu cephesinden ilerleyecektir. Bu vesileyle sadece Reqqa halkına değil Dêrazor halkına da kurtuluş müjdesini vereceğiz.

Yine bu münasebetle bölgede bulunan halkımıza, güçlerimize olan desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Firat  in  Gazabi  Hamlesi  nin  3  asamasinin  2  adimi  basladi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.