Batman Belediye işçilerinden AKP-Erdoğan rejimi ve kayyımına İslamiyet dersi
Okuyucudan / 16 Şubat 2017 Perşembe Saat 14:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün geçmiyor AKP faşist rejiminin, Kürt halkına karşı beslediği düşmanlık açığa çıkmasın. İnsanlık değerlerinin tartışılmaz en önemi olgusu, ortak vicdani değerlerini koruyabilmektir. Dilinden, Besmeleyi, fiiliyatından ise her türlü pisliği eksik etmeyen AKP-Erdoğan rejim kayyumlarına ve zihniyetine belediye çalışanları en büyük insanlık dersini vermiştir

Dini değerleri ve halkın duygularını kendi kirli politikalarına alet etmekten çekinmeyen, ağızlarından Besmeleyi düşürmeyen güruh AKP ve tayfa kayyımlarının, toplumda estirdikleri teröre, her gün bir yenisi eklenmektedir. Medya Savunma Alanlarındaki PKK şehitliklerini bombalamaktan çekinmeyen, Lice'de PKK mezarlıklarını tahrip eden, gerilla cenazelerine işkence yapan AKP’nin bu kez Batman ili sınırları içerisinde bulunan İkiztepe köyündeki mezarlıkların kaldırılması için kolları sıvadığı biliniyor. Hiç bir din, vicdan ve toplumsal ahlak kesinlikle mezarlıklara, orada yatanlara saygısızlık yapmayı kabul etmez.

Kararın 15 Şubat tarihinde verilmesi de manidardır

AKP faşist diktasının, Kürtlere sadece ölümü değil, ölünün yattığı yere, na’şının bütünlüğüne bile tahammülün olmadığını görmüştük görmeye de devam ediyoruz. 15 Şubat devletlerarası kirli komplosunun yıldönümünde Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın yol arkadaşlarının mezarlıklarının tahrip edilmesi kararı manidardır.

Hazreti Muhammed: ‘Kor ateşe basın ama mezara basmayın’ buyurmuştur

Batman Belediyesi Kayyumu olan Ertuğ Şevket Aksoy’a ise en güzel cevabı belediye işçileri vermiştir. Kayyım Aksoy’un talimatı ile Kürtlerin değerlerine saldırılması istenmiştir. Kayyımın belediye çalışanlarına, en geç 15 Şubat 2017 günü saat; 10:00 da müdahalenin yapılması talimatını vermesine karşılık ahlaki davranarak, görevi reddeden işçiler işlerinden herhangi bir gerekçe gösterilmeden atıldı. Unutmamak gerekiyor ki; Hazreti Muhammed (Sav) şöyle emretmiştir. " İnsanın dirisi gibi ölüsü de saygıya layıktır, tepelenmez! Kor ateşe basın ama mezara basmayın” şeklindedir. AKP-Erdoğan rejimi ve kayyımları da sömürdükleri dinin bir nebze takipçileri olmaları gerekiyor.

Armanç Amed

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Batman  Belediye  iscilerinden  AKP-Erdogan  rejimi  ve  kayyimina  Islamiyet  dersi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.