KCK’den 15 Şubat açıklaması: Her yer eylem alanı haline getirilmelidir
Haberler / 11 Şubat 2017 Cumartesi Saat 09:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat uluslararası komplonun yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, ‘Komploya karşı verilecek en iyi cevabın mücadele olduğunu’ belirterek, “Kurdîstan gibi saldırıların yoğun olduğu alanlarda her ilçe, her mahalle, her sokak, her köy bir eylem alanı haline getirilmelidir” çağrısı yapıldı

Uluslararası 15 Şubat komplosuna ilişkin yazılı açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın 18 yıl önce uluslararası komployla esaret altına alındığını hatırlattı ve “Bu komploya katılan tüm devletleri, siyasi güçleri şiddetle kınıyoruz. Komplo Önderlik şahsında Kürt halkının özgürlük mücadelesine ve Türkiye'nin demokratikleşmesine yapılmıştır”  dedi.

Komploya katılan tüm devletlerin ve siyasi güçlerin insanlık suçu işlediğini belirten KCK, ‘’Bu güçler Kürt halkının mücadelesi karşısında yenilgiye uğrayacakları gibi, tarihe de suçlular topluluğu olarak geçeceklerdir” vurgusunda bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Komplo uluslararası güçlerin Ortadoğu'ya müdahale öncesi devrimci bir alternatifi yok etmeyi amaçlaması yanında Türkiye'yi bu müdahalede kullanmak için gerçekleştirilmiştir. Önderlik etkisizleştirildiğinde PKK'nin ve Özgürlük Hareketi'nin tasfiye edileceği hesaplanmıştır. Ancak zamanın ABD dışişleri bakanı Madeleine Albright’in belirttiği gibi beklemedikleri halk sahiplenmesi daha baştan bu komployu boşa çıkarmıştır. Tarihte hiçbir halkın bir Önderliğe sahiplenmediği kadar Kürt halkı Önderliğine sahip çıkmıştır. Kürt halkı Önderliğine sahiplenmek için hem Kürdistan'ın her yerinde hem de Kürtlerin yaşadığı tüm ülkelerde ayağa kalkmıştır. “Güneşimizi Karartamazsınız” sloganıyla geliştirdikleri direnişle Önder Apo etrafında ateşten barikat kurmuşlardır. Komplo sürecinde ayağa kalkan halkımız ve bu direnişte şehit düşenler bu komplonun başarılı olmayacağını daha ilk günden dünyaya ilan etmişlerdir. Bu süreçte direnen halkımızı bir daha saygıyla selamlıyor, komploya karşı mücadelede şehit düşenleri minnetle anıyoruz.

Kürt halkı ve özgürlük hareketimiz 18 yıldır komploya karşı büyük bir mücadele vermiştir. Önder Apo'ya sahiplenme her zaman en yüksek düzeyde olmuştur. Halkımız komployla birlikte Önderliğine daha fazla sahiplenmiştir. Komplocular Önderlikle halkın, Önderlikle örgütün bağını kopararak özgürlük mücadelesini tasfiye etmeyi hesaplamışlardı. Ancak halkımız Önderliğe daha fazla bağlanmış, Özgürlük Hareketimiz daha da güçlenmiştir.

‘19. Yıl Önderliği Özgürleştirme Yılı Olacaktır’

Komplo, Önder Apo'nun ve PKK'nin Ortadoğu'daki etkisini kırmak isterken bugün Önder Apo'nun ideolojik-politik çizgisi tüm Ortadoğu halklarının umudu haline gelmiştir. Böylece Önder Apo'nun “Tarihsel komplolar gelişmeleri durdurmaz daha da hızlandırır” tespiti ve öngörüsü gerçekleşmiştir.

Komploya karşı verilecek en iyi cevap her zaman mücadeleyi yükseltmekle ve Önder Apo'nun demokrasi, özgürlük ve sosyalizm çizgisini Ortadoğu'da etkili kılmakla olur. Komploya karşı 18 mücadele yılı bu konuda önemli başarılar elde etmiştir. Şimdi bu başarıları komploya karşı 19. Mücadele yılında Kürdistan'ın tüm parçalarında halkımızı özgür ve demokratik yaşama kavuşturma ve Ortadoğu'yu demokratikleştirme doğrultusunda zafere taşıyacağız. Kürt halkını özgürleştirme mücadelesi aynı zamanda Önder Apo'nun özgürleştirilmesi temelinde yürütülecektir. Çünkü Önder Apo'nun özgürlüğüyle halkımızın özgürlüğü birlikte gerçekleşecektir. Bu temelde komplonun 19. Yılında Önderliği özgürleştirme mücadelesi zirveleştirilecektir.

‘Her Yer Eylem Alanı Haline Getirilmelidir’

Komplo 19. yıla girerken tüm halkımızı ve dostlarını Önder Apo'yu sahiplenmek ve özgürleştirmek için her yerde alanlara çıkarak mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Avrupa’da halkımızın ve enternasyonal güçlerin komploya karşı gerçekleştirdikleri eylemler engeller ne olursa olsun Kürtlerin bulunduğu her alanda geliştirilip büyütülerek yaygınlaştırılmalıdır. Bakurê Kurdîstan gibi saldırıların yoğun olduğu alanlarda her ilçe, her mahalle, her sokak, her köy bir eylem alanı haline getirilmelidir. Önder Apo'ya sahiplenme ve özgürleştirmek için gerçekleştirilen eylemler bahar aylarını soykırımcılığa karşı mücadele ayları haline getirmenin kararlılığı olarak en güçlü biçimse geliştirilmelidir.

Önder Apo her zaman kazanmayı hedefleyen bir devrimci tarza sahip olmuştur. Biz de 2017 yılını Önderliğimizin tarzıyla mutlaka kazanma yılı haline getireceğiz” denildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): KCK  den  15  Subat  aciklamasi  Her  yer  eylem  alani  haline  getirilmelidir  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.