Afganistan-İran-Türkiye DAİŞ çete hattını MİT organize ediyor
Haberler / 21 Ocak 2017 Cumartesi Saat 12:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reina Saldırısı ile bir nebze de olsa açığa çıkan Afganistan-İran-Türkiye DAİŞ çete hattına dair çarpıcı bilgiler ortaya çıkıyor. Afganistan’da Uygur, Özbek, Kazak, Kırgız, Azeri ve Türkmen Dağıstanlılar için özel birlikler kuran DAİŞ çeteleri, önce burada eğitim alıyor ardından ise İran eliyle Türkiye’ye teslim edildikten sonra Suriye’ye gönderiliyor yada ‘uyuyan hücre’ olarak AKP-Erdoğan rejimi bilgisi dahilinde Türkiye’de bekletiliyor

DAİŞ çetelerine katılmak için adete en ideal liman olarak kullanılan Türk devleti, çeteleri ikame ettirmeye ve lojistik destek sağlamaya devam ediyor. DAİŞ çetelerinin Afganistan’ı arka cephesi olarak kullanırken burada Uygur, Özbek, Kazak, Kırgız, Azeri ve Türkmen Dağıstanlılar için özel birlikler oluşturduğu biliniyor.

Cemil Çiçek Sınır Karakolu’nun Rolü

SADAT ve MİT’inde desteği ile burada oluşturulan DAİŞ çetelerinin ‘özel birlikleri’ Afganistan’dan İran’a ardından da Türkiye’ye ve Suriye’ye geçiriliyor. İran’daki kimi şebekelerce Türkiye’ye-MİT’e teslim edilen DAİŞ çete üyeleri Xoy’a bağlı Elend mıntıkasına getirilip sınır hattında bulunan Cemil Çiçek Sınır Karakoluna götürülüyorlar Van’ın Saray ilçesine bağlı karakola Afganistan’dan getirilen çeteler ya Türkiye’de bir süre ikame ediliyor ya da Suriye’ye götürülüyorlar.

Afganistan’dan DAİŞ Çetelerine Kuryelik Yapanlar Kişiler

Afganları sınırdan geçirip karakola teslim edenlerin Ferxendin İlfani (27) ve Eylaz Muxtedir (40) isimli şahısların olduğu belirtilirken bu iki şahsın Elend mıntıkasına bağlı olan Yukarı Belesor köyünden oldukları yerel kaynaklar tarafından doğrulandı.

Masharipov’u İran’dan Teslim Alarak Türkiye’ye Getiren MİT

DAİŞ çeteleri, Afganistan’da Uygur, Özbek, Kazak, Kırgız, Azeri ve Türkmen Dağıstanlılar için “özel birlik” kurdu. Reina katliamcısı Masharipov’u da bu kampta eğitip, Türkiye’ye MİT’in bilgisi dahilinde İran’dan teslim alarak Türkiye’ye yerleştirdi. Masharipov’un Türkiye’ye girişinden attığı her adıma kadar MİT’in bilgisi vardı.

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul'daki Reina gece kulübünde 39 kişiyi katkurşuna dizen dinci terörist Abdulkadir Masharipov, Afganistan'daki kamplarda eğitim aldıktan sonra İran’a oradan da Türkiye’ye MİT’e teslim edilmiş ardından ise yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da Reina gece kulübünde 39 insanı katletmişti.

Fardin Hosseînî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Afganistan-Iran-Turkiye  DAIS  cete  hattini  MIT  organize  ediyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.