Bylok’çu Diyanet Başkanı Görmez’in yarım milyarlık Asya Banka hesabı ortaya çıktı
Haberler / 19 Ocak 2017 Perşembe Saat 12:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-Erdoğan rejimi, kendisini iktidara taşıyan ve iktidar çatışmasına giriştikten sonra yollarını 15 Temmuz darbe girişimi ile Cemaate mensup yada sempati duyanları ayıklamaya çalışadursun hala bakan, vekil ve AKP kurucu kadrolarında yer alan isimleri ise gözden çıkarmakta kaygılı. Rejimin bu kaygısını taşıdığı isimlerden bir tanesi de Türk Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez. Görmez’in, Asya Katılım Bankası’nda yüklü miktarda parası ve Bylok programı kullandığı ortaya çıktı

Geçtiğimiz hafta boyunca sık sık tartışmaya açılan konuların başında gelen Gülen Cemaatinin kendi içerisinde iletişim ağı Bylok programını kullandığı iddia edilen 135 bin kişinin mevcut olduğu ve aralarında AKP’li kurucu kadro ve halen görevlerine devam eden bakan, vekillerin isimleri tartışma konusu olmuştu.

Bylok’çu Diyanet Başkanı Görmez’e Henüz Dokunulmadı!

Bylok programını kullanan bir diğer isim ise Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez olduğu ortaya çıktı. Görmez’in Bylok programını kullanmasının ötesinde ise yine Gülen Cemaatine ait mali kaynak akışının sağlandığı bir adres olarak işaret edilen Asya Katılım Bankası’nda yüklü miktarda hesabı bulunuyor.

Milyonların Açlık Sınırı Altında Yaşadığı Ülkede Yarım Milyarlık Hesabı Olan Din Adamı!

Görmez’e ait hesapta yarım milyar Türk Lirasının bulunduğu ortaya çıkması asgari ücretin yoksulluk sınırının üçte biri olduğu Türkiye’de bilhassa bir din adamına ait hesabın bu denli kabarık olması AKP’nin ne denli ikiyüzlü bir din kisvesine büründüğünü bir kez daha tartışmasız ortaya koyuyor.

Selma Avcı

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Bylok  cu  Diyanet  Baskani  Gormez  in  yarim  milyarlik  Asya  Banka  hesabi  ortaya  cikti  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.