Kürt düşmanı kalemler
Okuyucudan / 19 Ocak 2017 Perşembe Saat 11:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ne vakit Kürt'ler kendileri için bir şeyler yapmaya kalksa kinini örtemeyen ikiyüzlü 'muhafazakâr' yazarçizerler Kürt düşmanlığına başlarlar. Ve bunu farklı kalıplarda işlemekten de muhteşem haz duyarlar. Yani Kürtlere karşı doğrudan değil dolaylı yollardan düşmanlıklarını gösterirler. Bu konuda oldukça mahirdirler!. Hele bir Kürtler belini doğrultsun; kalemini namusu addetmeyen riyakâr yazar çizerler lağım medya grupları vasıtasıyla edilmedik iftiralar bırakmazlar

Yalan ve düzenbazlıkla hemhal olmuş; Kürtlere karşı kin ve nefret kuşanmış bu güruh kalemşörler devletlerinin Kürtlere karşı imha ve inkâr politikalarını meşrulaştırmaları yetmiyormuş gibi 'sınırlarının' dışında ki Kürt katili, insanlık düşmanı çeteleri de tıpkı devletleri gibi desteklemekten asla haya etmezler ve geri durmazlar.

Daha çok para için daha çok iftira prensibiyle hareket eden havuz medya yazarları "Kobanê düştü, düşecek, düşmeli" denilen bir dönemde IŞİD'le adeta duygusal bağlar kurarak meşrulaştırmaya çalışmışlardır. Daha düne kadar Fetullah Gülen'e ‘hocaefendi’ diyerek tapan, putlaştıran bu bir takım yazar çizerler ibre tersini gösterince konumlarını korumak için putlarını şeytanlaştırıp yıkarak; Erdoğan'ı daha çok putlaştırmaya başladılar.

Diyoruz ya, bunlar hiç bir değerleri ve bir ideolojileri olmayan düzenbazlardır diye. Hükümetin yandaş medya grupların da daha çok menfaat için aralarında kıyasıya mücadele eden yarışan bu yazarçizerler -fütursuzca yanlış doğru gözetmeksizin- körkütük biat ediyorlar. Mesai bitiminde "bu gün hükümet için ne yaptım" sorusunu sorarlar kendilerine. Hepsi görünürde ümmetçi; lakin asılları itibariyle ırkçı ve menfaatçidirler.

"Niyet ettim Kürt'leri kandırmaya, uydum elinde Kur-ân'la aldatanlara". Niyetleri bellidir aslında; Kürt'leri sahte bir ümmetçilikle yanıltmak ve ipleri ellerinde bulunan sahiplerinin menfaatlerine dini alet etmek. Bu yazarçizerlerin övüne durdukları bir 'İslami geçmişleri' mutlaka vardır. Kendilerini 'Müslüman demokrat' olarak lanse ederler. Fakat duruşlarıyla, fikirleriyle bu ikisine de uzaktırlar. Sahte bir ümmetçi maske takınarak "Kürt'ler bizim kardeşlerimizdir, hepimiz ümmetin torunlarıyız" diyenlerdir bunlar. Tam tersini yapanlar yine bunlar. İsim isim belirtmeye gerek yok; bu ikiyüzlü Kürt düşmanları fazlasıyla kendilerini belli etmektedirler.

Bu Kürt düşmanı menfaatçi, yazarçizer takımı en basitinden köşe yazılarını dahi yayınlamadan evvel, "acaba bir şey derler mi?" Diye defalarca gözden geçirirler. En büyük argümanları ve durmadan sömürdükleri iki şey vardır; Suriyeli ve Filistinli mazlumlar. Lakin Filistin'lileri yüz üstü bırakan; Suriye'de Kürtlere karşı yeniden Esad'la dost olan Reislerine karşı tek satır yazmazlar. Neden yazsınlar ki? Menfaatleri sağ olsun!

Özellikle, IŞİD'in Kobanî'ye saldırdığı o bir aylık süreçte, "Kobanî düştü düşüyor" diyenleri unutmadık. Yandaşhükümet medya gruplarının TV kanalları, gazeteleri ve yazar çizer ve yorumcularının "Kobanî düştü" diye zevkten dört köşe oldukları vakitleri de unutmadık. Her sabah gazetelerin manşetlerinde Kobanî'nin düştüğü yazıp çiziliyordu. Köşe yazarları, yorumcular durmadan IŞİD'i güzelliyorlardı. Nede olsa onlar Davutoğlu'nun "öfkeli Sünni gençleri" idi. Kürt düşmanı bu yazar güruhları mevzu bahis Kürt'ler olunca kalemleri düşmanlıklarını neşrederken mürekkepleri yalan, iftira, ırkçılık ve düzenbazlıktır. Bunlar "IŞİD iyi ki varsın Allah kurşununu azaltmasın" diyenlerdir. Yazarlar çizerler fakat her yazdıklarında IŞİD'e olan sempatilerini, Kürt'lere ise düşmanlıklarını gösterirler.

Artık TR'nin Suriye ve Irak'ta çeteleri desteklediğini bütün dünya biliyor. Bunun aksini ispatlamakla görevlendirilmiş yazarçizer takımının "Türkiye IŞiD'le savaşıyor" üzerinden çabalamaları boşa kürek çekmekten öte değildir. Son olarak Türkiye'nin Suriye Kürdistan'ını devşirdiği IŞİD/Nusra menşeli çeteleriyle beraber işgal etmesini büyük bir heyecanla; yeni fetihler olarak yazıp çizen kiralık yardakçı yazar çizerler; unutmayın ki bu zamana kadar Rojava'da her hesabı boşa çıkartılmış bir Türkiye var, bundan sonra da öyle olacaktır.

Serhad Polat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Kurt  dusmani  kalemler  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.