Heşd El Şebi Komutanı, iki koruması ve şoförüyle birlikte öldürüldü
Haberler / 14 Ocak 2017 Cumartesi Saat 12:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dün gece geç saatlerde Heşd El Şebî’ye bağlı 110.Tugay Kobaşi ve İmam Weyis yolu arasında DAİŞ çetelerinin kurduğu pusuya düştü. Pusu sonucunda Ebu Kerar olarak bilinen Heşd El Şebî komutanı, yanındaki iki koruması ve araç şoförüyle birlikte yaşamını yitirdi

Kobaşi sınırında bulunan Peşmerge Kara Kuvvetleri 3’üncü komutanı İrfan Heme Xan, ajansımıza şu açıklamayı yaptı:”Dün gece Hemrin ilçesinde bulunan Kobaşi ve İmam Weysi yolu üzerindeki Heşd El Şebî 110. Tugayı, çetelerin kurmuş olduğu pusuya düşmüştür. Pusuda aslen Xaneqinli bir Kürt olan Heşd El Şebî komutanlarından Ebu Kerar, iki koruması ve şoförüyle birlikte hayatını kaybetti.”

İrfan Heme Xan, “Bu terörist saldırıları gerçekleştiren DAİŞ çeteleri, Irak Hükümeti, Heşd El Şebî ve Peşmerge güçleri denetimindeki köylerde yaşayanlardır.”dedi.

İrfan Heme Xan şöyle devam etti: “DAİŞ çeteleri bu terörist saldırıları yapmak için Nedaweli ve Selab adlı köyleri kullanıyor. Daha önce peşmerge iki defa bu köyleri kurtarmaya çalıştı.”

Peşmerge Kara Kuvvetleri 3’ncü komutanı İrfan Heme Xan konuşmasının sonunda ”DAİŞ çetelerinin buradaki sayısını tespit edemiyoruz. Çünkü toplu haldeler ve terör saldırısı gerçekleştiriyorlar.  DAİŞ’e karşı savaştan önce de bu ilçede terörist gruplar tarafından terör saldırıları gerçekleştiriliyordu ve orası çetelerin bulunduğu bir yerdi.” diye kaydetti.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

TAGS(ETIKETLER): Hesd  El  Sebi  Komutani  iki  korumasi  ve  soforuyle  birlikte  olduruldu  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.