AKP’li Müftü DAİŞ’e eleman topluyor
Haberler / 11 Ocak 2017 Çarşamba Saat 08:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAİŞ çetelerine verdiği desteği hiçbir zaman gizleyemeyen ve bugün ‘DAİŞ’le mücadele’ ediyoruz imajı vermeye çalışan AKP/Erdoğan rejimine bağlı müftüler DAİŞ’e elaman topluyor. Malatya, Adıyaman, Maraş, Urfa’da AKP’li müftüler DAİŞ’e eleman kazandırma faaliyetleri yürütürken halkın şikayetlerine ise kulak kapatılıyor

Suruç Müftüsü Ali Çam DAİŞ’e Eleman Kazandırıyor

Yerel kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre Malatya, Adıyaman, Maraş ve Urfa’da AKP’li müftü ve imamlarla toplantı yapıldığı, bu kişilerin ise DAİŞ’e eleman kazandırma faaliyetlerine yoğunluk vermeleri istendiği ortaya çıktı.

Çocukları DAİŞ’e Katılanların Aileleri Polis Tarafından Geri Çevriliyor

Urfa’nın Suruç ilçesinde bir aile çocuklarının DAİŞ’e katıldığı gerekçesi ile polise başvurdu ancak, polis aileyi geri çevirdi. Ailenin güvenliği nedeniyle isimlerini açıklamayacağız. Aile fertlerinin ifadeleri, polislerin herhangi bir işlem yapmadan neden kendilerini geri çevirdiğini ortaya çıkarır nitelikte.

“Resmi İfademizi Bile Kayıt Altına Almadılar, İşlem Yapmadan Geri Gönderdiler”

Aile fertleri, çocuklarının uzun süredir Suruç Ulucami’ne düzenli gittiğini ve dini bütün olarak yaşamını idame ettirdiğini belirtirken; “Bir gün kardeşi ile birlikte DAİŞ’e gideceğini kendilerine Suruç Müftüsü Ali Çam ve imam oğlunun da eşlik edeceğini söyledi. Tabi biz izin vermedik ancak çevreye sorup soruşturduğumuzda, müftü ve oğlunun bir süredir her aileden iki kişiyi DAİŞ’e katılmak üzere ikna etme faaliyetleri yürüttüklerine şahit olduk. Polise bunları anlattık ama ne anlattıklarımızı resmi ifadeye kavuşturdular ne de oğlumuzun bulunması için kayıt tuttular. Bize yardımcı olamayacaklarını söyleyip gönderdiler”

Suruç Müftüsü Ali Çam’ın oğlu da Suruç Ulucami’de imam olduğu vurgulanıyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  li  Muftu  DAIS  e  eleman  topluyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA